РОЗВИТОК ТЕОРІЇ ТА ПРАКТИКИ МЕНЕДЖМЕНТУ: МЕТАФІЗИКА VS ФІЗИКИ
Ключові слова:
Історія розвитку менеджменту, теорії управління, принципи фізики і метафізики в менеджменті, сучасні підходи до теорії та практики менеджменту.Анотація
Розглянуто основні положення еволюції теорій управління в контексті загальнонаукових принципів та напрямів досліджень. На основі аналізу різних підходів до менеджменту в історичній ретроспективі продемонстровано можливості його розвитку в сучасних умовах з точки зору подолання застарілих підходів і неефективності в національній системі управління.
Посилання
Словарь иностранных слов. – 14-е изд., испр. – М.: Рус. яз., 1987.
Український Радянський Енциклопедичний Словник. В трьох томах. – Академія наук Української РСР. Т. 2., 1967.
New Webster’s Dictionary of English Language, Surjeet Publications, 1988.
Український Радянський Енциклопедичний Словник. В трьох томах. – Академія наук Української РСР. Т. 3., 1967.
Peter Drucker [Електронний ресурс]. Режим доступу: www.amazon.com. / Classic-Drucker-Wisdom. Harvard. Business / dp.
Кредісов А. І. Менеджмент в історичному розвитку як теорія / А. І. Кредісов. – К.: Знання України, 2009.
Літовченко Б. В. Людина в управлінні: Навчальний посібник / Б. В. Літовченко. – Дніпропетровськ: АМСУ, 2004.
Мамфред Л. Миф машины. Техника и развитие человечества (пер. с англ.) / Перевод Т. Азарович, Б. Скуратов. – М.: Логос, 2001.
Наука управляти: з історії менеджменту. Хрестоматія: Навч. посібник / Упоряд. І. О. Слєпов; Пер. з рос. Л. І. Ковій, М. І. Митрохіна, П. Л. Пироженко. – К.: Либідь, 1993.
Сталин В. И. Кадры решают все. Речь в Кремлевском Дворце на выпуске академиков Красной Армии 4 мая 1935 года // Правда. – 1935.– 6 мая.
Hofstede G. Cultural constraints in management theories // Academy of Management Executive. – 1993. – № 7 (1).
Кредісов А. І, Літовченко Б. В. Стратегічний менеджмент на початку ХХІ ст.: зміна парадигми / Кредісов А., Літовченко Б. // Економіка України. – 2011. – № 2.
Літовченко Б. В. «Язик» управління / Б. В. Літовченко // Вісник Академії митної служби України. – Серія «Економіка». – 2009. – № 2.
Мескон М. Х., Альберт М., Хендоури Ф. Основы менеджмента. – М.: Дело, 1992.
Cullen J.B. Multinational Management: A Strategic Approach. – Washington State University, 2002.
Питерс Т. Представьте себе! Превосходство в бизнесе в эпоху разрушений. – Стокгольмская школа экономики в Санкт-Петербурге, 2005.
Tobin L. Job hunting: forget a CV, you need the X Factor // The Guardian. – Saturday. – 11 December. – 2010.
Fried J. Why I Run a Flat Company [Електронний ресурс]. – Режим доступу: http: // habrahabr.ru / blogs / prn / 137746/.
Современный бизнес: Учебник: В 2 т.: Пер. с англ. / Д. Дж. Рехмен, М. Х. Мескон, К. Л. Боуви, Дж. В. Тилл. – М.: Республика, 1995.
Ленин В. И. Политический шантаж / В. И. Ленин. Полное собрание сочинений. – М.: Издательство политической литературы, 1969. – Т. 34.
Шеер А. Управление менеджерами. – Альпина Бизнес Букс, 2012.
Toffler A. The Third Wave. – N.Y., 1980.
Тарасевич В. Ідеологічні доктрини: цивілізаційні аспекти і національний колорит / Тарасевич В. // Економіка України. – 2011. – № 2.
##submission.downloads##
Опубліковано
Як цитувати
Номер
Розділ
Ліцензія
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).