ЧАС «Ч» – H-HOUR: РАДИКАЛЬНІ ЕКОНОМІЧНІ РЕФОРМИ В УКРАЇНІ НА ВИХОДІ З КРИЗИ
Ключові слова:
Вища освіта, експорт, гірничо-металургійний комплекс, енергоємність, нова економічна кон’юнктура, новий фінансовий порядок, радикальна економічна реформа, сфера послуг, транспорт, філософія довіри, фінансова цивілізація.Анотація
Домінантами нинішньої економічної кризи в Україні є помилки державного і корпоративного менеджменту довготермінового стратегічного характеру. Вона посилюється світовою фінансовою кризою і набирає загрозливого характеру загалом для національної безпеки. Кризу вже не можна усунути частковими змінами. Вихід з неї потребує проведення радикальної економічної реформи з, можливо, тимчасово непопулярними заходами. Будь-яка економічна криза (нинішня, мабуть, особливо) не лише руйнує економічний статус-кво. В її умовах зароджується нова економічна кон’юнктура та формується інтерес до новітніх напрямків капіталовкладень. У зв’язку з цим антикризові заходи повинні будуватися на передбаченні таких тенденцій. Особливість виходу з кризи Української промисловості полягає в тому, щоб знайти ресурси і механізми зміни структури промислового виробництва з орієнтацією на зменшення обсягів і питомої ваги енергоємних, переважно сировинних галузей і довести їх виробництво до рівня, який дасть змогу уникнути критичної залежності держави від зовнішніх джерел постачання енергоресурсів. Україна повинна зайняти активну позицію у вирішенні проблеми нового світового фінансового порядку та формуванні нової фінансової цивілізації, в основі якої має бути філософія довіри.
Посилання
Андрианов В. Современные тенденции и перспективы развития морского транспорта // Маркетинг. – 2005. – № 4.
Державний комітет статистики України. Статистичний щорічник України за 2006 рік. – К., 2007.
Державний комітет статистики України. Статистичний щорічник України за 2007 рік. – К., 2008.
Індустріалізація України //http://www.kmu.gov.ua/control/uk/publish/printable_article?art_id=45458842
Могилевкин И. М. Транспорт // Мировая экономика. Глобальные тенденции за 100 лет / Под ред. И. С. Королёва. – М.: Экономистъ, 2003.
Олігархи під час кризи. СКМ, ІСД, Приват, East One та «Енергетичний стандарт» // http://www.economica.com.ua/metal/article/164241.html
Радянська Україна: драматичні 30-ті // http://www.infoukes.com/ukremb/history/SUBTELNY/21.htm
Соціально-економічне становище України за січень–жовтень 2008 року // http://www.ukrstat.gov.ua
Цапенко И. Международная миграция специалистов и студентов // Вопросы экономики. – 2005. – № 7.
##submission.downloads##
Опубліковано
Як цитувати
Номер
Розділ
Ліцензія
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).