УКРАЇНА В ГЛОБАЛЬНИХ ПРОЦЕСАХ ПОСИЛЕННЯ ІНТЕГРАЦІЇ ЕЛЕКТРИЧНОГО ТРАНСПОРТУ В СИСТЕМУ ГРОМАДСЬКИХ ПЕРЕВЕЗЕНЬ
Ключові слова:
Електричний транспорт, громадські перевезення, енергоспоживання, електрика, транспорт, система пасажирських перевезень, інфраструктура.Анотація
Досліджено передумови електрифікації громадського транспорту і необхідність зменшення викидів СО2 у транспортній сфері. Встановлено, що електрика є універсальним енергоносієм, який може допомогти у диверсифікації первинних джерел енергії для транспорту та підвищить безпеку енергопостачання. Визначено позитивні соціально-економічні ефекти від використання електрики у транспортній сфері. Виокремлено конкурентні переваги використання електротранспорту в системі громадських перевезень. Вивчено світовий досвід електрифікації пасажирських перевезень. Зазначено, що важливою рушійною силою створення і розвитку ринку стала державна підтримка, яка здійснювалася органами влади у вигляді прийняття відповідних законодавчих норм та реалізації різних ініціатив як на національному, так і на регіональному рівні. Розглянуто етапізацію процесів розвитку законодавчої бази для підтримки ринків екологічно чистих видів транспорту в світовій економіці. Проаналізовано сучасний стан розвитку громадського електричного транспорту в Україні. Сформовано систему заходів щодо реформування громадського електротранспорту України.
Посилання
Пумбрасова Н. В. Экономическое обоснование стратегических программ развития предприятий городского пассажирского транспорта / Н. В. Пумбрасова. - К., 2012.
Ліщинський І. Нова економічна географія та альтернативні концепції агломерації виробництва / І. Ліщинський // Журнал європейської економіки. - 2017. - № 3. - С. 241-264.
Лизун М. В. Посилення енергетичного співробітництва країн ЄС та України в умовах нових викликів у світовій енергетиці / М. В. Лизун, Н. В. Комар // Ефективна економіка. - 2011. - № 7.
European Comission. Directorate-General for Mobility and Transport. (2011). White Paper on Transport: Roadmap to a Single European Transport Area: Towards a Competitive and Resource-efficient Transport System. Publications Office of the European Union.
European Commission (2016). A European Strategy for Low-Emission Mobility. - 501 p.
European Comission. Report Electrification of the Transport System (2017). Directorate-General for Research and Innovation. Smart, Green and Integrated Transport.
IEA (2010) Energy Technology Perspectives.
European Comission (2018). Alternative fuels for sustainable mobility in Europe [Electronic resource]. - Mode of access : http://ec.europa.eu/ trans-port/themes/urban/cpt/index_en.htm.
Роль государства в развитии электротранспорта (2018) [Электронный ресурс]. - Режим доступа : http://docplayer.ru/31728350-Rol-gosudarstva-v-razvitii-elektrotransporta.html.
Перше в світі місто з 100% електричним громадським транспортом (2017) [Електронний ресурс]. - Режим доступу : http://urbanua.org/ dosvid/zakordonni-pryklady/414.
Статистична інформація / Економічна статистика / Економічна діяльність / Транспорт [Електронний ресурс] / Держ. служба статистики України. - Режим доступу : http://www.ukrstat.gov.ua/.
Міністерство інфраструктури України (2018). Статистичні дані по галузі автомобільного транспорту [Електронний ресурс]. - Режим доступу : https://mtu.gov.ua/content/statistichni-dani-po-galuzi-avtomobilnogo-transportu.html.
Європейський інвестиційний банк. Система е-квиток в Україні (2017) [Електронний ресурс]. - Режим доступу : https://mtu.gov.ua/files/foto_to_news/Final_Report_e-ticket_UA.pdf.
Доброва Н. В. Напрями удосконалення діяльності міського електротранспорту / Н. В. Доброва, М. М. Осипова. - К., 2017.
##submission.downloads##
Опубліковано
Як цитувати
Номер
Розділ
Ліцензія
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).