МОДЕЛІ ЕКОНОМІЧНОГО ЗРОСТАННЯ СВІТОВОЇ ТА УКРАЇНСЬКОЇ ЕКОНОМІКИ
Ключові слова:
Модель економічного зростання, трансформаційні зміни, економічна політика, «точки зростання», випереджаюче економічне зростання, високо-технологічне виробництво, глобальна економіка, науково-технічний прогрес.Анотація
Розглянуто моделі економічного зростання, визначено особливості їх застосування. Проаналізовано трансформаційні зміни в українській економіці та обґрунтовано вибір моделі економічного зростання для України. Сформульовано основні засади, передумови та принципи моделі випереджального економічного зростання.
Посилання
Геєць В. М. Нестабільність та економічне зростання. - K.: Інститут економічного прогнозування, 2003. - 344 с.
Колодко Г. Глобализация и перспективы развития постсоциалистиче-ских стран / Пер. с польск. - Мн.: ЕГУ, 2002. - 200 с.
Майер Джеральд М., Раух Джеймс E., Філіпенко А. С. Основні проблеми економічного розвитку. - K.: Либідь, 2003. - 688 с.
May В. Догоняющая модернизация в современной России // Проблемы теории и практики управления. - 2004. - №4. - С. 13-16.
Мікловда В., Пітюлич М., Шинкар В. Макроекономічні тенденції стабілізації економіки України і перспективи економічного зростання // Регіональна економіка. - 2004. - №1. - С. 7-15.
Симовьян С. В. Экономический успех: пути его достижения. - Харков: ИМП «Рубикон», 1998. -384с.
Соколенко С. Стратегії економічного росту та формування нових виробничих систем в епоху глобалізації // Економічний часопис-ХХІ. - 2003. - №5. -С. 11-16.
Ultima ratio економічних реформ. - K.: Кондор, 2003. - 240 с.
Gills М., Perkins D, Roemer М., Snodgrass D. Economics of development. -New York: Norton& Company, 1992.
Kolodko, Grzegorz W. «Structural Reform and Economic Growth in 2002-03», 2003.
World Development Indicators 2005// Internet, http://worldbank.org.
www.imf.org
www.ukrstat.gov.ua
www.wto.org
www.worldbank.org
##submission.downloads##
Опубліковано
Як цитувати
Номер
Розділ
Ліцензія
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).