ПРОБЛЕМИ РЕАЛІЗАЦІЇ ВАЛЮТНОЇ ПОЛІТИКИ В УМОВАХ ТРАНСФОРМАЦІЙНИХ ЗМІН ЕКОНОМІКИ УКРАЇНИ
Ключові слова:
Валюта, валютна політика, лібералізація, валютний курс, платіжний баланс, валютні обмеження.Анотація
Розглянуто основні проблеми та особливості реалізації валютної політики на різних етапах ринкової трансформації економіки України. Визначено етапи проведення валютної політики Національним банком України залежно від тих макроекономічних завдань і стратегічних цілей, які постають перед державною економічною політикою у процесі реформування економіки.
Посилання
Белінська Я. Валютний механізм і принципи його структурування // Економіка України. - 2006. - № 5. - С. 19-27.
Боринець С. Я. Міжнародні валютно-фінансові відносини: Підручник. -K.: Знання, 1999. - 305 с.
Боринець С. Я. Міжнародні фінанси: Підручник. - K.: Знання, 2006. -494 с.
Бутук О. І. Валютно-фінансові відносини: Навч. посібник. - K.: Знання, 2006. - 349 с.
Кидуэлл Д. С., Петерсон Р. П., Блэкуэлл Д. У. Финансовые институты, рынки и деньги. - СПб.: Питер, 2000. - 752 с.
Кравченко Л. М., Шапошников О. О. Валютне регулювання і валютний контроль в Україні: Навчальний посібник. - K.: Київ. нац. торг.-екон. ун-т, 2001. - 102 с.
Михайлів 3. В., Гаталяк 3. П., Горбаль H. І. Міжнародні кредитно-розрахункові відносини та валютні операції: Навч. посібник. - Львів: В-во «Львівська політехніка», 2004. -244 с.
Моисеев С. Р. Международные валютно-кредитные отношения: Учеб. пособие. - М.: Изд-во «Дело и Сервис», 2003. - 576 с.
Савельев Є. В. Міжнародна економіка: Підручник. - Тернопіль: Економічна думка, 2001. - 504 с.
Шаповалов А. Стратегические направления курсовой политики Украины в условиях устойчивого экономического развития // Зеркало недели. -2005.-№ 43.-С. 1-8.
Ющенко В. А., Міщенко В. І. Валютне регулювання: Навч. посібник. - K.: Знання, 1999. - 359 с.
##submission.downloads##
Опубліковано
Як цитувати
Номер
Розділ
Ліцензія
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).