МЕХАНІЗМ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ ЯКОСТІ КРЕДИТНОГО ПОРТФЕЛЯ Й УПРАВЛІННЯ КРЕДИТНИМ РИЗИКОМ БАНКУ В ПЕРІОД КРИЗОВИХ ЯВИЩ В ЕКОНОМІЦІ
Ключові слова:
Кредитування, кредитний портфель, резерви, банк, фінансова криза, кредитний ризик, кредитна політика.Анотація
Обґрунтовано напрями вдосконалення механізму забезпечення якості кредитного портфеля й управління кредитним ризиком через визначення критеріїв оцінки якості кредитів, що утворюють кредитний портфель банку, формування структури кредитного портфеля відповідно до розмірів груп, класифікованих за ступенем якості кредитів, моніторинг кредитного ризику, формування резервів і коригування структури кредитного портфеля. Особливу увагу приділено визначенню шляхів оптимізації методики розрахунку резервів для відшкодування можливих втрат за кредитними операціями.
Посилання
Положення про порядок формування та використання резерву для відшкодування можливих втрат за кредитними операціями банків // Затверджено Постановою Правління Національного банку України № 279 від 06.07.2000 р.
Банківські операції: Підручник / За ред. проф. А. М. Мороза. – К.: КНЕУ, 2002. – 476 с.
Банковский менеджмент: Учеб. пособие / Под ред. А. А. Кириченко. – К.: Випол, 1998. – 697 с.
Примостка Л. О. Фінансовий менеджмент банку: Навчальний посібник. – К.: КНЕУ, 1999. – 280 с.
Банківські ризики: теорія і практика управління: монографія / Л. О. Примостка, О. В. Лисенок, О. О. Чуб та ін. – К.: КНЕУ, 2008. – 456 с.
##submission.downloads##
Опубліковано
Як цитувати
Номер
Розділ
Ліцензія
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).