ГРОШОВО-КРЕДИТНИЙ МЕХАНІЗМ РЕГУЛЯТИВНОГО ВПЛИВУ НАЦІОНАЛЬНОГО БАНКУ УКРАЇНИ НА ДИНАМІКУ ЕКОНОМІЧНОГО РОЗВИТКУ
Ключові слова:
Грошово-кредитна політика, монетизація економіки, інфляція, стратегія грошово-кредитного регулювання, грошова маса, грошова база, обов’язкове резервування, облікова ставка, рефінансування, дефіцит державного бюджету, національна валюта, валютний ринокАнотація
Резюме
Розглянуто особливості грошово-кредитного механізму впливу центрального банку на перебіг економічних процесів. Проаналізовано суперечності окремих стратегічних цілей монетарного регулювання та визначено необхідність обрання пріоритетів серед них з урахуванням тих завдань реформування економіки, які ставляться на різних етапах ринкової трансформації. Розглянуто стратегію грошово-кредитного регулювання Національного банку України, яка визначає спрямованість відповідних заходів на підтримання стабільності національної валюти і стимулювання економічного зростання.
Посилання
Закон України «Про банки і банківську діяльність» № 121-ІІІ від 7.12.2000 р.
Закон України «Про Національний банк України» № 679-XIV від 20.05.1999 р.
Основні засади грошово-кредитної політики на 2006 рік // Вісник НБУ. - 2005. - 10. - С. 3-20.
Береславская Е. И. Стабилизация гривны как фактор развития экономики // Финансовые риски. - 2002. - №3. - С. 39-42.
Бюлетень Національного банку України. - 2007. - №1.
Мишкін Ф. С. Економіка грошей, банківської справи і фінансових ринків / Пер. з англ. - К.: Основи, 1998. - 963 с.
Національний банк і грошово-кредитна політика: Підручник / За ред. А. М. Мороза, М. Ф. Пуховкіної. - К.: КНЕУ, 1999. - 368 с.
Стельмах В. С. Монетарна політика як один із ключових факторів економічного зростання // Вісник НБУ. - 2002. - №1. - С. 2-9.
Стельмах В., Петрик О. Обмінний курс, інфляція та конкурентоспроможність економіки // Вісник НБУ. - 2001. - №9. - С. 3-7.
Стельмах В. С., Єпіфанов А. О., Гребеник Н. І., Міщенко В. І. Грошово- кредитна політика в Україні. - К.: Знання, 2000. - 305 с.
Фетисов Г. Г. Монетарная политика и развитие денежно-кредитной системы России в условиях глобализации: национальный и региональный аспекты. - М.: Экономика, 2006. - 509 с.
##submission.downloads##
Опубліковано
Як цитувати
Номер
Розділ
Ліцензія
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).