ІНСТИТУТИ У РОЗШИРЕННІ ТЕХНОЛОГІЧНОЇ МОДЕРНІЗАЦІЇ ЕКОНОМІКИ УКРАЇНИ
Ключові слова:
Трансформаційні зміни, інституційна облаштованість, технологічна креативність, інституційне середовище, модернізація, буржуазна раціональність, корпорація.Анотація
Обумовлено необхідність трансформаційних змін в Україні за моделлю від «плану до ринку», що потребує переформатування інституційної облаш-тованості. Зазначено, що це передбачає перехід на новий рівень використання інституційних факторів, серед яких має бути забезпечена поряд з іншим зміна ролі інститутів як організаційних структур та відповідних регуляторних дій, що відкривають шлях до піднесення інвестицій інноваційного спрямування на новий рівень. Вказано, що успішність переходу до інвестиційно-інноваційної моделі зростання економіки України визначається насамперед тим, наскільки розвинені у країні інституційне середовище та окремі інститути, завдяки яким реалізуються проекти модернізаційного характеру як у мак-роекономічному, так і в мікроекономічному плані. Наголошено, що важливо реалізувати заходи щодо підвищення ефективності та поглиблення ринкових відносин в інституційному середовищі бізнесу з метою започаткувати прискорений розвиток продуктивних сил України на засадах капіталізації економіки, поклавши її в основу процесів розширення масштабів корпоратизації, і досягти такого рівня концентрації капіталу, який забезпечуватиме розвиток однієї з найбільш ефективних його інституційних форм - сучасної корпорації.
Посилання
Technological Revolutions, Paradigm Shifts, and Socio-Institutional Change / Erik Reinert (ed.) Cheltenham // Globalization, Economic Development and Inequality: An Alternative Perspective. - 2004. - P. 217-242.
Мокир Дж. Рычаг богатства. Технологическая креативность и экономический прогресс / Дж. Мокир ; [пер. с англ. М. Эдельмана] ; под науч. ред. Т. Дробышевой и А. Смирнова. - М. : Изд-во Ин-та Гайдара, 2014. -503 c.
Бэкон Ф. О достоинстве и приумножении наук / Ф. Бэкон // Сочинения : в 2 т. - М., 1971. - Т. 1. - С. 103-116.
Chang H.-J. The Role of Institytions in Economic Change / Ha-Joon Chang, Peter Evans // Reimagining Growth / [Silvana de Paula, Gary Dymski (eds)]. -London, and New York : ZED Books, 2005. - Mode of access : http:www.othercanon.org.
Геєць В. Подолання квазіринковості - шлях до інвестиційно орієнтованої моделі економічного зростання / В. Геєць // Економіка України. - 2015. -№ 6. - С. 4-17.
Маркс К. Манифест Коммунистической партии / К. Маркс, Ф. Энгельс // Сочинения. - Т. 4. - 446 с.
Воейков М. Вперед к капитализму / М. Воейков // Свободная мысль. -2015. - № 4. - С. 126-139.
Зонбарт В. Буржуа / В. Зонбарт. - М. : Наука, 1994. - 443 с.
Гелбрейд Д. К. Новое индустриальное общество / Д. К. Гелбрейд. - М. : Экмос, 2008.
Доклад о мировых инвестициях. Обзор / ООН. - Нью-Йорк, Женева, 2002. - 85 с.
Сіденко В. Стратегія опори на іноземний капітал і ТНК: вигоди і ризики / В. Сіденко // Структурні зміни та економічний розвиток України. - К. : Ін-т економіки та прогнозув. Нац. акад. наук України, 2011. - 696 с.
Шамхалов Ф. Государство и экономика / Ф. Шамхалов. - М. : Экономика, 2000. - 381 с.
Eastern Europe’s Anti-Market Revolution [Electronic resource] // International Policy Digest. - 2015. - 03.11. - Mode of access : http://intpolicydigest.org/ 2015/11/03/eastern-europe-s-anti-market-revolution/.
Кругман П. Возвращение великой депрессии? / П. Кругман. - М. : ЭКСМО, 2009. - 336 с.
##submission.downloads##
Опубліковано
Як цитувати
Номер
Розділ
Ліцензія
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).