МОДЕРНІЗАЦІЯ В СИСТЕМІ «СУСПІЛЬСТВО - ДЕРЖАВА - ЕКОНОМІКА»

Автор(и)

  • Валерій Геєць Інститут економіки та прогнозування НАН України

Ключові слова:

Модернізаційні перетворення, національні держави, постмодернізаційна модель, суспільна свідомість, знання, розум, моральність, людський капітал, соціальна держава, ступінь державної присутності, державний і суспільний контроль.

Анотація

Проаналізовано спільне і суперечливе в суспільстві, державі та економіці на шляху модернізаційних перетворень і, відповідно до цього, визначено роль особистісно-людського фактора в їх трансформації. Розкрито вплив глобалізації на розвиток країни у взаємодії світового і національного. Обґрунтовано роль держави в єдності суспільного й особистісного, її здатність до організації та реалізації процесу використання ресурсів і накопичення знань у поєднанні моралі та розуму, у чому не можна обійтися без ефективного державного й суспільного контролю за процесами модернізації. Проаналізовано настрої населення щодо окремих складових суспільного устрою України.

##submission.downloads##

Опубліковано

02.10.2017

Як цитувати

Геєць, Валерій. «МОДЕРНІЗАЦІЯ В СИСТЕМІ ‘СУСПІЛЬСТВО - ДЕРЖАВА - ЕКОНОМІКА’». Журнал європейської економіки, вип. 13, вип. 2, Жовтень 2017, с. 111-24, https://jeej.wunu.edu.ua/index.php/ukjee/article/view/728.

Номер

Розділ

ЕКОНОМІЧНА ТЕОРІЯ