МАКРОЕКОНОМІКА УКРАЇНИ: ОЦІНКА ТЕНДЕНЦІЙ
Ключові слова:
Прямі іноземні інвестиції, зовнішня торгівля, безробіття, продуктивність праці, трудові ресурси, ринок праці, експорт, імпорт, зовнішній борг, економічний бум.Анотація
Німеччина для України є другим після Росії найважливішим торговим партнером. Характерним для України є швидке зростання її ринків продукції металургійної, машинобудівної та текстильної промисловості. Поряд з позитивним розвитком зовнішньої торгівлі, що потенційно матиме позитивний вплив на Німеччину та країни ЄС, потрібно врахувати макроекономічний розвиток і високий рівень інфляції. У статті наведено деякі емпіричні дані економічного розвитку України та розглянуто економічні причини цих процесів. Тенденції економічного розвитку України порівнюються з тенденціями, що має Німеччина. Тим самим показуються відмінності, які існують у країні з перехідною економікою, від країни з розвинутими ринковими відносинами.
Посилання
Blanchard, Oliver. «Macroeconomics», 4th edition, 2005.
European Central Bank (ECB). «Inflation differentials in a monetary union», Monthly Bulletin October 1999, p. 39–49. (available at http://www.ecb.int)
Förster, Andreas. «Prospects for integration of the Ukrainian economy into the European economic and monetary zone: monetary aspects», Journal of European Economy, Vol. 5, No. 2, June 2006: 142–146.
International Monetary Fund (IMF, 2006), Country Info. (available at http://www.imf.org)
Krugman, Paul and Maurice Obstfeld. «International Economics», 7th edition, 2005.
Mankiw, Gregory. «Principles of Economics», 4th edition, 2006.
National Bank of Ukraine, 2006.
##submission.downloads##
Як цитувати
Номер
Розділ
Ліцензія
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).