ТОРГІВЛЯ ПОСЛУГАМИ
Ключові слова:
Висококваліфіковані та низькокваліфіковані працівники, лібералізація, офшоринг, торгівельні бар’єри, торгівля послугами, заробітна плата.Анотація
Торгівля послугами відрізняється від торгівлі товарами. У цій статті висвітлено вплив лібералізації торгівлі послугами, особливо у випадку офшорингу. Чимало західно-європейських компаній розміщує свої нові відділення у країнах Європи, що називається офшорингом. Це – нове явище, про яке багато пишуть у європейській пресі, зокрема велику увагу привертають його вплив на ринок праці. Але офшоринг не лише спричиняє безробіття в країні у випадку, коли закриваються відділення. Офшоринг може привести до регулювання заробітної плати в офшоринговому секторі.
Посилання
Banga, R.: Trade in Services: A Review, Global Economy Journal, Vol. 5, Issue 2, Article 3, 2005.
Bernanke, B., R. Frank: Principles of Macroeconomics, 3rd edition, 2006.
Bryson, J., P. Daniels, B. Warf: Service Worlds, 2004.
Deardorff, A.: International Provision of Trade Services, Trade and Fragmentation, Review of International Economics, 9(2), 233–248, 2001.
Grossman, G., E. Rossi-Hansberg: Trading Tasks: A Simple Theory of Offshoring.
Hoeckman, B., P. Sauvé: Liberalizing Trade in Services, World Bank Discussion Papers Nr. 243, June 1994.
WTO: International Trade Statistics 2005, World Trade Organization, Geneva, 2005.
##submission.downloads##
Опубліковано
Як цитувати
Номер
Розділ
Ліцензія
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).