«ДИТЯЧА ХВОРОБА» ЛІВИЗНИ В КАПІТАЛІЗМІ
Ключові слова:
Фінансова криза, глобалізація, відновлення, регуляція.Анотація
Світова фінансова криза вдарила не просто по світовій економіці, а по всій економічній системі. Як відомо, усі проблеми ринкової економіки повинні вирішуватися «невидомою рукою» Адама Сміта. Крім невидимої руки А. Сміта, є ще невидима рука Фрідманів, яка діє у прямо протилежному напрямку. Виходимо з того, що Фрідмани мали на увазі не просто корупцію. Цей особливий інтерес означає, що уряд повинен спасати людей та корпорації, які грали в азартну економічну гру і програли. Утім, заплатити змушують не тих, хто програв, а простих платників податків. Як результат, бізнесмени, які діяли помилково, мають можливість знову розпочати свою азартну гру. Вони забувають, що фінансова криза 2008–201... років була ініційована моральним азартом, спровокованим державним втручанням та «підтримкою». І, відповідно, «криза надвиробництва» була замінена «кризою надфінансування». Глобальна економіка дійсно потребує нових правил з новою роллю національних та міжнародних фінансових установ. Нам потрібна економіка «з двома руками».
Посилання
Friedman, M., and Rose D. Friedman. 1980. Free to Choose: A Personal Statement. New York: Harcourt Brace Jovanovich, p. 281.
Introduction: No New Bretton Woods, but a System in Flux Paola Subacchi. – Beyond the Dollar Rethinking the International Monetary System . A Chatham House Report Edited by Paola Subacchi and John Driffill – March 2010, р. 1.
Daron Acemoglu & James A. Robinson, A Theory of Political Transitions, LSE, 1999, р. 17.
##submission.downloads##
Опубліковано
Як цитувати
Номер
Розділ
Ліцензія
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).