СОЦІАЛЬНО-ЕКОНОМІЧНА ТРАНСФОРМАЦІЯ В УКРАЇНІ ЯК ПЕРСПЕКТИВА КОНВЕРГЕНЦІЇ З ЄВРОПЕЙСЬКИМ СОЮЗОМ
Ключові слова:
Соціально-економічна трансформація, конвергенція, валові національні заощадження, загальні витрати сфери споживання, реальне зростання доходів населення, міжнародні інтеграційні процеси, ризик бідності, реальна заробітна плата, рівень чистої міграціїАнотація
Для країни, яка займає транзитне геополітичне становище між Заходом і Сходом, участь у міжнародних інтеграційних процесах є неминучою. У випадку з Україною, така участь дасть змогу країні забезпечувати економічний розвиток і зростання доходів населення. Членство в Європейському Союзі – це доволі сміливий виклик для трансформації і стабілізації розвитку економіки України, зростання доходів і підвищення життєвого рівня населення. Враховуючи суттєву різницю в економічному розвитку Європейського Союзу між групами країн ЄС-15 і ЄС-10+2 (новими членами ЄС), яка передбачає зростання і конвергенцію доходів у тривалому періоді, завдяки різним підходам, для України варто запропонувати індивідуальний і сепаративний від ЄС підхід соціально-економічного розвитку. Членство в Європейському Союзі матиме актуальний характер у контексті економічного розвитку і конвергенції вітчизняної економіки з економікою Співтовариства.
Посилання
Держкомстат України, 1998–2007. – http://www.stat.gov.ua
Зварич Р. Є. Конвергенція ринку праці нових членів ЄС // Збірник тез доповідей ІІ Міжнародної науково-практичної конференції студентів та молодих вчених «Інтеграція України у світовий економічний простір». – Тернопіль: Економічна думка, 2008. – С. 199–202.
Зварич Р. Є. Соціальний розвиток Європейського союзу // Збірник тез доповідей ІV Міжнародної науково-практичної конференції молодих вчених «Економічний і соціальний розвиток України у XXI столітті: національна ідентичність та проблеми глобалізації». – Тернопіль: Економічна думка, 2008. – С. 45–47.
Зварич Р. Є. Україна: перспективи номінальної конвергенції з ЄС // Збірник тез доповідей ІІ Всеукраїнської науково-практичної конференції студентів, аспірантів та молодих вчених «Особливості інтеграції України в світовий економічний та політико-правовий простір». – Маріуполь, 2006. – С. 213–215.
Матвійчук Я. М., Буяк Л. М., Паучок В. К. Регуляризована ідентифікація функцій економічної поведінки за експериментальними даними // Науковий вісник Чернівецького торговельно-економічного інституту КНТЕУ. – Чернівці: Книги-ХХІ, 2007. – Вип. IV. Економічні науки. – С. 412–415.
Фойгт Наталія. Формування демографічного потенціалу як передумова реалізації європейського вибору України // Економічний Часопис-XXI, № 1–2. – 2005.
Роберт Казімір. (2003). Історія Європейської інтеграції. Від декларації Шумана до розширення на Схід – Перемишль, Польща.
Ben-David D. Trade, Growth and Disparity Among Nations, in: Trade and Poverty, Geneva: WTO, 2000.
Brucker, H. (2000): Konvergenz oder Divergenz? Wachstumstheoretische Überlegungen zur wirtschaftlichen Entwicklung in den Transformationslandern Mittel – und Osteuropas. Schriftenreihe des Vereins für Sozialpolitik, forthcoming.
De la Fuente, Angel. 2001. Convergence across countries and regions: Theory and empirics. EIB Papers 5, 2, S. 25–45.
Europe in figures – Eurostat yearbook 2006-07. – http://ec.europa.eu/eurostat
Matkowski Z. Economic Situation of Post-Socialist Countries: Economic and Social Effects of Transformation (in Polish), Ekonomista 6, 2003, p. 737–774.
Matkowski Z., Prochniak M. Real economic Convergence in the EU accession countries, in: New Europe: Report on Transformation, Warsaw, 2005, p. 121–131.
Mountford, A. (1998): Trade, Convergence and Overtaking. In: Journal of International Economics, Vol. 46, pp. 167–182.
Romer P.M. Increasing Returns and Long-Run Growth // Journal of Political Economy 94, 1986, p. 1002–1037.
Statistical Annex of European Economy, European Commission, 2007. – http://www.ec.europa.eu
Опубліковано
Як цитувати
Номер
Розділ
Ліцензія
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).