РУМУНІЯ ТА РОЗШИРЕННЯ ЄВРОПЕЙСЬКОГО СОЮЗУ
Ключові слова:
Європейський союз, розширення ЄС, Румунія.Анотація
В статті розглядаються питання членства Румунії в Європейському Союзі. Вона розпочинається з порівняння «східного розширення» ЄС в 2004 р. з попередніми розширеннями. Виявляється, що ЄС стає біднішим з кожним наступним розширенням. ВВП на душу населення в ЄС зменшується щоразу в порівнянні з ВВП на душу населення шести країн-засновниць (Бельгією, Францією, Німеччиною, Італією, Люксембургом та Нідерландами).
Також є достатні економічні аргументи для відтермінування вступу Румунії в 2007 (чи 2008 p.). Румунія не демонструє макроекономічну стабільність такою мірою, як інші країни Південно-Східної Європи, її рівень добробуту нижчий, також її просування на шляху становлення ринкової економіки є повільнішим в порівнянні з країнами, що приєдналися до ЄС в 2004 р. Більше того, Румунія не досягла прогресу в боротьбі з корупцією.
В кінці статті розглядається ситуація, що виникає внаслідок відхилення проекту конституції ЄС французами та голландцями в 2005 р. Наводиться п’ять шляхів вирішення проблеми. Найбільш ймовірним є те, що ЄС діятиме згідно з умовами договору, який був укладений в Ніцці та на основі політичних угод. Наступні розширення буде значно важче втілити в життя, ніж попередні. Проте це не стосується Болгарії та Румунії, так як вони приєднаються до ЄС вже в 2007 чи 2008 р. Однак, це стає актуальним для Туреччини та країн колишньої Соціалістичної Федеративної Республіки Югославії.
Посилання
European Bank for Reconstruction and Development (several years) Transition report, London: EBRD.
European Commission (2006a) «А Constitution for Europe - Interactive Map» [http://europa.eu.int/constitution/ratification_en.htm].
European Commission (2006b) «Monitoring report on the state of preparedness for ELI membership of Bulgaria and Romania», COM (2006) 214.
Schoors, K. and N. Gobbin (2005) «Enlargement», in M. Peter van der Hoek (ed.) Handbook of Public Administration and Policy in the European Union, Boca Raton: CRC Press/Taylor & Francis, pp. 603-646.
Transparency International (several years) Corruption Perceptions Index, [http://www.transparency.org/surveys/index.html].
##submission.downloads##
Опубліковано
Як цитувати
Номер
Розділ
Ліцензія
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).