ЕВОЛЮЦІЯ РЕГІОНАЛЬНОГО РОЗВИТКУ РОСІЙСЬКОЇ ФЕДЕРАЦІЇ
Ключові слова:
Бюджетна політика, державна регіональна політика, регіональний розвиток, реструктуризація, фінансовий механізм, стратегічне планування і управління, регіональна цільова програма, реіндустріалізація.Анотація
Виокремлено головні передумови та пріоритети і місце регіональної політики в системі економіки Росії. Наголошено, що в сучасних умовах розвитку регіонів важлива роль відводиться стратегічному плануванню та управлінню. Серед механізмів реалізації стратегій розвитку регіонів виділено: економічну політику органів влади регіону; бюджет регіону; механізм державно-приватного партнерства; регіональні цільові програми; систему федеральних цільових програм та інших інструментів цільового фінансування з коштів федерального бюджету. Висвітлено чотири етапи формування концепції російської регіональної політики, послідовність і зміст яких обумовлені не стільки логікою самого процесу розвитку, скільки зміною суспільних умов. Проаналізовано джерела фінансового забезпечення регіону, серед яких найважливіше значення надається ресурсам бюджету. Обґрунтовано, що пріоритетами довгострокового соціально-економічного розвитку Росії є створення інноваційної економіки і розвиток людського капіталу, включаючи підвищення якості життя населення. Вказано, що одним з найважливіших шляхів досягнення цих цілей повинна стати реіндустріалізація економіки як нова модель економічного розвитку, яка відповідає сучасним технологічним викликам.
##submission.downloads##
Опубліковано
Як цитувати
Номер
Розділ
Ліцензія
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).