ФОРМУВАННЯ СИСТЕМИ ФІНАНСУВАННЯ ПРИРОДООХОРОННОЇ ДІЯЛЬНОСТІ В РОСІЇ
Ключові слова:
Фінансовий механізм охорони довкілля, природоохоронні заходи, платежі за негативний вплив на довкілля, бюджетна політика, бюджетні асигнування на охорону довкілля, стимулювання природоохоронної діяльності.Анотація
Розглянуто проблеми формування фінансового механізму охорони довкілля. Показано основні джерела формування витрат екологічного призначення. Проаналізовано тенденції скорочення бюджетних витрат на охорону довкілля. Зроблено акценти на правові аспекти проблеми використання платежів за негативний вплив на довкілля, у тому числі відмову від цільового використання засобів, що надходять до бюджету як плата за негативний вплив на довкілля. Показано значущість екологічних фондів фінансування природоохоронних засобів, зазначена важливість програмно-цільового підходу до розв’язання екологічних проблем. Запропоновано можливі елементи фінансового механізму реалізації природоохоронних заходів. Вказано основні труднощі включення стимулювального ефекту в економічний механізм раціонального природокористування та охорони довкілля.
Посилання
http://www.budgetrf.ru/Publications/Schpalata/Zakluchenia/ACH_ZAKL20091 1041925/ACH_ZAKL200911041925_p_008.htm. - Данные Счетной палаты Российской Федерации.
http://info.minfin.ru/fbrash.php/. - Данные Министерства финансов Российской Федерации и Федерального казначейства.
Бюджетные ассигнования федерального бюджета по разделу «Охрана окружающей среды». - URL: http://protown.ru/information/hide/6375.html.
Бурматова О. П., Сумская Т. В. Финансовый механизм рационального природопользования // Materiaty VIII Midzynarodowej naukowi-praktycznej konferencji «Europejska nauka XXI powiek-2012», 07-15 maja 2012 roku. Vol. 7: Ekonomiczne nauki. Panstwowy zarz^d / [red.nacz. S. Gorniak]. -Przemysl : Nauka і studia, 2012. - P. 26-31. - URL:
http://www.rusnauka.com/14_ENXXI_2012/Economics/15_108261 .doc.htm.
Бурматова О. П. Проблемы и перспективы в области финансирования природоохранной деятельности // Вестник НГУ. Серия: Социально-экономические науки. - 2005. - Т. 5. - Вып. 2. - С. 36-48.
Бобылев С. Н., Захаров В. М. Кризис: экономика и экология. - М. : ООО «Типография ЛЕВКО», Институт устойчивого развития / Центр экологической политики России, 2009. - 84 с.
Бурматова О. П. Инновационные аспекты экологической безопасности развития региона в условиях финансово-экономического кризиса // Российский регион: управление инновационным развитием в условиях мирового финансового кризиса. Всероссийская научно-практическая конференция. - Волгоград : ВАГС, 2010. - С. 481-484.
Приоритеты национальной экологической политики России / под ред. В. М Захарова. - М. : ООО «Типография ЛЕВКО», Институт устойчивого развития / Центр экологической политики России, 2009. - 152 с.
Василенко В. А. Инновации в ресурсном обеспечении природоохранных мероприятий. - URL: http://www.ogbus.ru/authors/Rodionova/Vasilenko_2.pdf.
##submission.downloads##
Опубліковано
Як цитувати
Номер
Розділ
Ліцензія
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).