МОДЕЛЬ ІНТЕГРАЦІЇ УКРАЇНИ ДО ЄВРОПЕЙСЬКОГО СОЮЗУ В СИСТЕМІ ДЕРЖАВНОЇ СЛУЖБИ
Ключові слова:
Європейський Союз, компаративний аналіз, адаптивно-імплементаційна модель розвитку державної служби України, трансформаційні процеси, європейська інтеграція.Анотація
Розглянуто теоретико-правові та методологічні аспекти конвергентних засад розвитку державної служби України в контексті інтеграції до Європейського Cоюзу. Проведено компаративний аналіз основних моделей інтеграції, обґрунтовано адаптивно-імплементаційну модель розвитку державної служби України. Визначено позитивні та негативні фактори сучасних трансформаційних процесів у розвитку державної служби, зроблено пропозиції щодо зміцнення спроможності державної служби у сфері європейської інтеграції.
Посилання
Указ Президента України від 5 березня 2004 року № 278/2004 «Про концепцію адаптації інституту державної служби в Україні до стандартів Європейського Союзу».
Указ Президента України від 14 березня 2005 року «Про засади реформування системи центральних органів виконавчої влади» від 15 квітня 2005 року № 658.
Указ Президента України від 20 лютого 2006 року № 140/2006 «Про концепцію розвитку законодавства про державну службу в Україні».
Указ Президента України від 20.01.2006 р. № 39/2006 «Про План заходів із виконання обов’язків і зобов’язань України, що випливають з її членства в Раді Європи».
Постанова Кабінету Міністрів України від 8 червня 2004 року № 746 «Про затвердження Програми розвитку державної служби на 2005–2010 роки».
Постанова Кабінет Міністрів України № 90-р від 15.02.2006 р. «Про затвердження Концепції розвитку системи надання адміністративних послуг органами виконавчої влади».
Постанова Кабінету Міністрів України від 11.05.2006р. № 614 «Про затвердження системи управління якістю в органах виконавчої влади».
Войтович Р. Особливості діяльності державних службовців в умовах глобалізації // Вісник державної служби . – № 3. – 2006. – С. 20–24.
Желюк Т. Л. Державна служба: Навчальний посібник. – К.: ВД «Професіонал», 2005. – 576 с. – C. 269–275.
Озірська С. М., Полянський Ю. Д. Системи державної служби європейських країн: Велика Британія, Російська Федерація, Україна, Французька Республіка: Науково-аналітичне дослідження. – К.: Вид-во УАДУ при Президентові України, 1999. – 168 с.
Лахижа М. До стандартів Європейського Союзу: іноземний досвід впровадження системи управління якістю в роботу органів влади. // Вісник державної служби. – № 3. – 2006. – С. 40–47.
Тимощук В. П., Кірмач А. В. Оцінка якості адміністративних послуг. – К.: Факт, 2005. – 88 с.
Сайт Головного управління державної служби України // www.dssu.gov.ua/document.
Висновки Ради ЄС: http://ue.eu.int/presid/conclusions.htm.
##submission.downloads##
Як цитувати
Номер
Розділ
Ліцензія
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).