УПРАВЛІННЯ ЗРОСТАННЯМ НА ОСНОВІ БОРГУ І УКРАЇНА
Ключові слова:
Боргова політика, пільгове кредитування, зовнішній борг, реструктуризація боргу, кредитний рейтинг.Анотація
Досліджено методи реалізації базових принципів управління державним боргом. Показано роль держави та міжнародних фінансових організацій в управлінні запозиченнями. Головну увагу зосереджено на використанні боргу для забезпечення економічного зростання та на формуванні іміджу України як позичальника.
Посилання
Барановський О. І. Фінансова безпека в Україні (методологія оцінки та механізми забезпечення): Моногр. – К.: Київ. нац. торг.-екон. ун-т, 2004. – 759 с.
Внешняя помощь: гранты или кредиты // Финансы&развитие. – 2004. – Сентябрь. – С. 46–49.
Геєць В. М. Нестабільність та економічне зростання. – К.: Інститут економіки прогнозування, 2000. – С. 85.
Замков О. О. Бюджетный дефицит, государственный долг и экономический рост // Вестник Московского Университета. Сер. 6: Экономика. – 2003. – № 2.
Іваненко Ю. Державний борг України в цифрах і не тільки. Чи є необхідність у його достроковому погашенні? // Вісник Національного банку України. – 2003. – № 12.
Ковалишин Е. А., Поманский А. Б. Влияние неопределенности на структуру государственного долга // Экономика и математические методы. – 2002. – Т. 38. – № 4. – С. 60–69.
Козюк В. В. Державний борг. – Тернопіль: Карт-бланш, 2002. – С. 221.
Корнєв В. Боргові парадокси і орієнтири державних запозичень // Економіка України. – 2000. – № 6. – С. 36–37.
Красс М., Цвирко С. Модель управления динамикой государственного долга // Мировая экономика и международные отношения. – 2002. – № 4. – С. 48–55.
Могут ли меры по облегчению бремени задолженности стимулировать экономический рост в бедных странах? // Вопросы экономики, МВФ. – 2005. – № 34.
Общий обзор правовых вопросов управления долгом / Учебный и научно-исследовательский институт ООН (ЮНИТАР). – Женева, 2004.
Особливості та пріоритети боргової політики України / А. С. Гальчинський, З. С. Варналій, В. Я. Майстришин та ін. - К.: Національний інститут стратегічних досліджень. - 2004.
Кенен Питер Б. Оценка деятельности МВФ. Обзор первых трех исследований недавно созданного Независимого отдела оценки // Финан- сы&развитие. - 2004. - Март.
Підтримка, надана Всесвітнім банком найбіднішим країнам по лінії МАР, досягла рекордного рівня // http://web.worldbank.org/WBSITE/EXTERNAL
Постанова КМУ № 844 «Про затвердження Стратегії співробітництва з міжнародними фінансовими організаціями на 2006-2008 рр.» від 20 че¬рвня 2006 р.
Про результати аналізу внутрішніх і зовнішніх запозичень на фінансування Державного бюджету України / Підготовлено департаментом з питань державного боргу, міжнародної діяльності та фінансових уста¬нов і затверджено Постановою Колегії Рахункової палати № 11-1 від 27.04. 2006 р. - К.: Рахункова палата України, 2006. - Вип. 11.
Про результати аналізу причин та фінансових наслідків реструктуриза¬ції зовнішніх боргових зобов’язань України перед органами управління іноземних держав-членів Паризького клубу кредиторів / Підготовлено департаментом контролю державного боргу та діяльності банківських установ і затверджено Постановою Колегії Рахункової плати № 4-1 від 28.02.2003 р. - К.: Рахункова палата України, 2003. - Вип. 10
Соколовский Л. Е. Финансирование бюджетного дефицита и внутренний государственный долг // Экономика и математические методы. - 1991. - Т. 27. - Вып. 2. - С. 237-307.
Сравнительный анализ стабилизационных программ 90-х годов / Под ред. С. Васильева. - М.: Гендальф, 2003. - 447 с.
Филипенко А. С. Экономическое развитие: цивилизационный поход - М.: Экономика, 2002. - С. 104.
Экономическая безопасность: Производство-Финансы-Банки / Под ред. В. К. Сенчагова. - М.: Финстатинформ, 1998. - С. 223.
Экономические перспективы // Электронный журнал Государственного департамента США. - 2001. - Т. 6. - №1
##submission.downloads##
Опубліковано
Як цитувати
Номер
Розділ
Ліцензія
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).