ОСОБЛИВОСТІ ВПЛИВУ МАКРОЕКОНОМІЧНИХ ПОКАЗНИКІВ НА ФОРМУВАННЯ БЮДЖЕТНОЇ ПОЛІТИКИ УКРАЇНИ
Ключові слова:
Бюджетна політика, економічна політика держави, ВВП, національне господарство, проблеми, індекс інклюзивного розвитку.Анотація
Зазначено, що жодна держава не може виконувати своїх функцій без відповідного достатнього фінансування, яке має реалізувати головне завдання держави – підвищення рівня добробуту населення та ефективності національної економіки. Вказано, що в умовах кризи окреслюються структурні й глибинно-економічні проблеми, які потрібно вирішувати не реактивно і деклараційно, а системно.
Розглянуто вплив економічної політики держави на її бюджетну політику. Проаналізовано ключові макроекономічні проблеми національної економіки та визначено наслідки, сформовано стратегічні напрями для формування ефективної бюджетної політики України.
Встановлено, що єдиним виходом з кризової ситуації, яка склалася в Україні, є зростання ВВП шляхом структурної реформи економіки і реалізації злагодженої бюджетної та грошово-кредитної політики зі зміщенням акценту з фіскальної спрямованості на стимулюючу. Наголошено, що до найважливіших питань належить підвищення індексу інклюзивного розвитку, яке сприяло би зростанню рівня конкурентоспроможності національної економіки у глобалізаційному просторі й якості життя населення.
Класифікація за JEL: E440, E690, H610.
Посилання
Про затвердження середньострокового плану пріоритетних дій Уряду до 2020 року та плану пріоритетних дій Уряду на 2017 рік : Розпорядження Кабінету Міністрів України № 275-р від 03.04.2017 р. [Електронний ресурс]. – Режим доступу : http://zakon3.rada.gov.ua/laws/show/275-2017-%D1%80.
Програма діяльності Кабінету Міністрів України : затв. Постановою Верховної Ради України № 1099-VIII від 14.04.2016 р. [Електронний ресурс]. – Режим доступу : http://zakon2.rada.gov.ua/laws/show/1099-19#n7.
Порядок розроблення Основних засад грошово-кредитної політики та здійснення контролю за її проведенням : затв. рішенням НБУ № 2-рд від 31.01.2017 р. [Електронний ресурс]. – Режим доступу : http://zakon3.rada.gov.ua/laws/show/vr002500-17.
Інфографіка за посиланням: http://bit.ly/2x2VCVS.
Аналитический центр «УкрАгроКонсалт» [Электронный ресурс]. – Режим доступа : http://www.ukragroconsult.com/news-main/zernovye/news-listingextended/.
Металургійний інтернет-портал «Територія сталі» [Електронний ресурс]. – Режим доступу : https://www.steelland.ru/.
Офіційний портал Державної служби статистики України [Електронний ресурс]. – Режим доступу : http://www.ukrstat.gov.ua/.
Офіційний портал Міністерства фінансів України [Електронний ресурс]. – Режим доступу : https://index.minfin.com.ua/.
Міністерство економічного розвитку і торгівлі : офіц. веб-сайт [Електронний ресурс]. – Режим доступу : http://www.me.gov.ua.
Всесвітній економічний форум [Електронний ресурс]. – Режим доступу : https://www.segodnya.ua/economics/enews/na-vsemirnom-ekonomicheskomforume-pridumali-alternativu-pokazatelyu-vvp-1108779.html.
##submission.downloads##
Опубліковано
Як цитувати
Номер
Розділ
Ліцензія
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).