ЗВ’ЯЗОК МІЖ ІНФЛЯЦІЄЮ І БЕЗРОБІТТЯМ У СВІТЛІ ГЛОБАЛІЗАЦІЇ ТА ВІДКРИТОСТІ ЕКОНОМІКИ
Ключові слова:
Монетарна політика, центральні банки, крива Філіпса, інфляція, безробіття, глобалізація, відкритість.Анотація
На основі емпіричного аналізу зв’язку між інфляцією та безробіттям у найбільш розвинутих країнах виявлено суттєві зміни в макроекономічній сфері, пов’язані з процесами глобалізації. На основі виявленої відсутності оберненого зв’язку між інфляцією і безробіттям за останнє десятиліття доведено, що, відповідно до припущень теорії, монетарна політика стає дедалі нейтральнішою, що унеможливлює підвищення природного рівня зайнятості за рахунок стимулюючих сукупний попит заходів. Залежність між інфляцією та безробіттям для великих і малих країн є диференційованою. Якщо для країн Великої сімки характерна стагфляційна залежність між інфляцією і безробіттям, то для малих відкритих економік країн ОЕСР ця залежність не є такою, яку можна описати кривою Філіпса, і не є стагфляцій-ною. Зроблено висновок, що така ситуація зумовлена відмінними можливостями останніх реагувати на шоки виробництва та зайнятості з огляду на їх вищу відкритість і, зокрема, вразливість до фінансових потрясінь.
Посилання
Геблер И. Макроэкономика / Пер. с нем. - K.: НМК ВО, 1993. - 399 с.
Історія економічної думки / Л. Корнійчук, Н.Титаренко. - K.: Фенікс, 1996. -416 с.
Козюк В. Незалежність центральних банків. - Тернопіль: Карт-бланш, 2064.-244 с.
Лагутін В., Кричевська Т, Вибір стратегії монетарної політики // Фінанси України. - 2002. - 10. - С. 3-15.
Миллер Р. Л., Ван-Хуз Д. Д. Современные деньги и банковское дело: Пер. с англ. - М.: ИНФРА-М, 2000. - 856 с.
Панчишин С. Макроекономіка. - K.: Либідь, 2001. - 616 с.
Савченко A., Пухтаєвич Г., Титьонко О. Макроекономіка. - K.: Либідь, 1999.-288 с.
Юхименко П, Монетаристські ідеї «нових класиків» і Україна: проблеми сумісності // Історія народного господарства та економічної думки України. -2002. - Вип. 33-34,- С. 3-13.
Backstrom U. Perspective on the inflation target // BIS Review. - 2002. -№ 22 // www.bis.org.
Clinton K., Chourqui J-K. Monetary Policy in the Second Part of 1980s: How much Room for Maneuver? OECD Department of Economics and Statistics Working Papers. - 1987. - № 39. - P 1-47.
Fischer St. Modern Approaches to Central Banking // NBER Working Paper. - 1995.-№ 5064-P 1-68.
Ihrig J., Marquez J. An Empirical analysis of Inflation in OECD Countries // FRS International Finance Discussion Papers, - 2003, - №765. // www.federalreserve.gov.
Integration with the global economy // World Developments Indicators. -Washington. D. C. -2003. - P. 332-334.
Lane P. Inflation in Open Economies //Journal of International Economics. -1997. - № 42. - P. 327-347.
Lima P. de, Serres A. de, Kennedy M. Macroeconomic Policy and Economic Performance // OECD Economic Department Working Papers. - 2003. -№ 353. - P. 1-68.
Römer D, Openness and Inflation: Theory and Evidence // Quarterly Journal of Economics. - 1993. - № 108. - P. 869-903.
The evolution of central banking / BIS 67th Annual Report. - Basel, 2000. -P.125-145.
##submission.downloads##
Опубліковано
Як цитувати
Номер
Розділ
Ліцензія
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).