НОБЕЛІВСЬКІ ЛАУРЕАТИ З ЕКОНОМІЧНИХ НАУК 2007 р.
Ключові слова:
Асиметрична інформація, стимули, теорія розробки механізму, принцип виявлення.Анотація
Нобелівську премію в галузі економічних наук у 2007 році було присуджено Леонідові Гурвіцу, Еріку С. Маскіну і Роджеру Б. Майерсону за те, що вони заклали основи теорії розробки механізму. Особлива сила механізму полягає в наступному. Ринкові системи, загалом, та аукціони, зокрема, можуть діяти як ефективні економічні інституції для розміщення приватного товару. Але економічна ефективність не означає, що цю інституцію оберуть ті учасники, у яких є право вибору. Замість цього можна очікувати, що буде вибрано ту економічну інституцію, яка відображатиме інтереси розробника. Теорію розробки механізму можна використовувати для аналізу відповідних ситуацій і пояснень, яким механізмам учасники ринку, тобто продавці і покупці, віддають перевагу. Отже, Л. Гурвіц, Е. С. Маскін і Р. Б. Майєрсон розробили теорію стосовно того, які ринкові інституції будуть виникати.
##submission.downloads##
Опубліковано
Як цитувати
Номер
Розділ
Ліцензія
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).