МІЖНАРОДНА ДОПОМОГА З ПОДОЛАННЯ БІДНОСТІ: ТЕОРЕТИЧНІ АСПЕКТИ, СВІТОВИЙ ТА ВІТЧИЗНЯНИЙ ДОСВІД
Ключові слова:
Двостороння, багатостороння і колективна допомога розвитку, фінансова і технічна допомога, країни-донори і країни-реципієнти, критерії ефективності (якості) допомоги, Стратегія надання допомоги, Цілі тисячоліття.Анотація
Подолання бідності задеклароване у Цілях тисячоліття як глобальна мета, досягнення якої є завданням усього людства, а не лише кожної окремої країни, котра зустрічається з цією проблемою. Серед широкого спектру механізмів підвищення рівня добробуту громадян та зменшення нерівності міжнародна економічна допомога посідає вагоме місце, що особливо стосується тих держав, соціально-економічне становище яких не дає змоги знайти достатньо внутрішніх ресурсів для боротьби з тими чи іншими аспектами бідності. Автори вважають, що розробки стратегії подолання бідності країною-реципієнтом і стратегії надання допомоги донорами повинні здійснюватися скоординовано з урахуванням критеріїв ефективності, які базуються на теоретичних підходах провідних фахівців з проблематики бідності та світовому досвіді.
Посилання
Long-term prospects// http://web.worldbank.org/WBSITE/EXTERNAL/ EXTDEC…
Soubbotina, T. P. Foreign Aid and Foreign Investment // Beyond Economic Growth. The World Bank, Washington, 2000. – P. 73–77.
Браун С. Іноземна допомога на практиці. Пер. з англ. мови. – К.: Основи, 1994. – 183 с.
Оверланд И. ОЭСР и помощь развитию коренных народов российского севера // МЭМО. – 2004. – № 1. – С. 113–115.
Globalization, Growth and Poverty //Building an inclusive work economy. A Work Bank Policy Research Report. Oxford University Press, 2002.
Тодаро М. П. Экономическое развитие: Учебник / Пер. с англ. – М.: Экономический факультет МГУ, ЮНИТИ, 1997. – 671 с.
Міжнародні фінанси / За ред. Рогача О. І. – К.: Либідь, 2003. – 740 с.
Gillies, M., Perkins, D., Roemer, M., Snodgrass, D. Economics of Development. − New York, London. W.W Norton & Company, 1992. – 589 p.
Исраелян Е. В., Тесленко П. В. Канада и помощь международному развитию // США. Канада. – 2004. – № 2. – С. 29–31.
Boone, P. Politics and the Effectiveness of Foreign Aid // European Economic Review. – 1996. – Vol. 40. – P. 289–329.
Міжнародна економіка: Підручник / А. П. Румянцев, Г. Н. Климко, В. В. Рокоча та ін. За ред. А. П. Румянцева. – К.: Знання-Прес, 2003. – 447 с.
Сорос Дж. Про глобалізацію / Пер. з англ. А. Фролкін. – К.: Основи, 2002. – 173 с.
Кістерський Л., Скребцов І., Липова Т. Ефективність міжнародної технічної допомоги Україні // Економіка України. –2003. – № 5. – С. 74–78.
Економічні проблеми ХХІ століття: міжнародний та український виміри / За ред. С. Юрія, Є. Савельєва. – К.: Знання, 2007. – 595 с.
Шевчук П. І. Соціальна політика. – Львів: Світ, 2003. – 400 с.
Адамик В. В. Трансформація механізмів міжнародної політики подолання бідності у ХХІ столітті. – Вісник ТНЕУ. – 2007. – № 2. – С. 82–90.
Стігліц Дж. Глобалізація та її тягар. – К.: КМ Академія, 2003.
Вульфенсон Дж., Бургиньон Ф. Оглядываясь в прошлое, заглядывая в будущее. Развитие и сокращение масштабов бедности. – МБРР / Всемирный банк, 2004. – 38 с.
Важнейшие события 2004-го финансового года / По материалам отчета Всемирного банка // Международная экономика. – 2006. – № 6. – С. 73–75.
Мартыненков И. Н. Особенности деятельности Всемирного банка в Украине // Вісник Економічної науки України. – 2005. – № 2. – С. 118–124.
Інформаційно-аналітичні матеріали щодо техніко-економічного співробітництва України з країнами та міжнародними організаціями, які є донорами міжнародної технічної допомоги http://me.kmu.gov.ua/ control/uk/index
Міністерство Великої Британії у справах міжнародного розвитку: плани щодо співробітництва з Україною в області розвитку / Посольство Великої Британії в Україні / http://www.britishembassy.gov.ua/servlet
Рамкова програма допомоги ООН для України: 2006–2010 рр. / http://www.un.org.ua/index.php
##submission.downloads##
Опубліковано
Як цитувати
Номер
Розділ
Ліцензія
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).