СТАТИСТИЧНЕ ДОСЛІДЖЕННЯ ФАКТОРІВ ІНТЕНСИВНОГО ВІДТВОРЕННЯ В ЕКОНОМІЦІ УКРАЇНИ
Ключові слова:
Типи економічного відтворення, фактори економічного зростання, ма-кроекономічна стабільність, конкурентоспроможність країни, узагальнюва-льна рейтингова оцінка конкурентоспроможності, Світовий економічний форум, інтенсивна модель економічного зростання.Анотація
Розглянуто особливості економічного розвитку України протягом останніх п’яти років під впливом інтенсивних та екстенсивних факторів економічного зростання. Порівняно основні макроекономічні показники, що характеризують динаміку розвитку країн Європейської Унії, С1ІІА, Росії та України; зроблено висновки щодо причин, які формують той чи інший тип економічного відтворення. Проаналізовано результати рейтингового оцінювання конкурентоспроможності 117 країн світу, яке наприкінці 2005 р. здійснив Світовий економічний форум, а також причини зміни рейтингової позиції України та деяких інших країн у 2005 p., порівняно з попередніми роками. Подано рекомендації щодо розробки та впровадження більш інтенсивної інноваційної моделі економічного зростання в Україні.
Посилання
Глобалізація і безпека розвитку / О. Г. Білорус, Д. Г. Лук’яненко та ін. -K.: КНЕУ, 2001.
Річний звіт Національного банку України за 2004 рік, http://www.bank.gov.ua.
Статистичний щорічник України за 2004 рік. / За редакцією О. Г. Осау-ленка. - Державний комітет статистики України, 2005.
Тодаро П. М. Экономическое развитие: Учебн. / Пер. с англ. - М., 1997.
Шумпетер Й. Теория экономического развития / Пер. с нем. - М., 1982.
The Global Competitiveness Report 2004-2005, http://www.weforum.org.
##submission.downloads##
Опубліковано
Як цитувати
Номер
Розділ
Ліцензія
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).