ДО ПИТАННЯ ПРО РОЗВИТОК ЦИВІЛІЗАЦІЇ ЯК ОРГАНІЧНОЇ ЄДНОСТІ ЛЮДСТВА І НАВКОЛИШНЬОГО СВІТУ
Ключові слова:
Планета і цивілізація в небезпеці, природні катаклізми, штучно створені людством негативні явища, об’єднання людства, інтелектуальний шлях розвитку, теорія розвитку суспільства (держави) та світу, потенціал розвитку світової цивілізації.Анотація
Загроза всьому живому на Землі виходить із двох боків. З одного боку, - природні катаклізми (вплив космосу, зміна клімату, активізація вулканічних вивержень, цунамі тощо), а з іншого, - штучно створені людиною негативні явища (військові конфлікти, хвороби, голод, політичні, економічні, соціальні кризи тощо). Ці негативні явища, поєднуючись, змушують замислитись усіх розумних людей, що планета і цивілізація дійсно в небезпеці. Розробляються ідеї наукової теорії розвитку цивілізації як органічної єдності людства і навколишнього світу.
Посилання
Глобалізація і безпека розвитку / О. Г. Білорус, Д. Г. Лук’яненко та ін. -K.: КНЕУ, 2001.
Річний звіт Національного банку України за 2004 рік, http://www.bank.gov.ua.
Статистичний щорічник України за 2004 рік. / За редакцією О. Г. Осау-ленка. - Державний комітет статистики України, 2005.
Тодаро П. М. Экономическое развитие: Учебн. / Пер. с англ. - М., 1997.
Шумпетер Й. Теория экономического развития / Пер. с нем. - М., 1982.
The Global Competitiveness Report 2004-2005, http://www.weforum.org.
##submission.downloads##
Опубліковано
Як цитувати
Номер
Розділ
Ліцензія
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).