ДЕРЖАВНЕ ПІДПРИЄМНИЦТВО У РОЗВИТКУ РЕГІОНІВ УКРАЇНИ: ПРОБЛЕМИ ВИБОРУ МЕТОДИКИ АНАЛІЗУ ТА ЕМПІРИЧНИХ РОЗВІДОК
Ключові слова:
Підприємництво, державне підприємництво, критерії ефективності державного підприємництва, функції державного підприємництва у забезпеченні регіонального розвитку.Анотація
Піднято проблему участі державного підприємництва у розвитку регіонів України. Виявлено недоліки використовуваних методик оцінки участі державного підприємництва у розвитку економіки регіонів, проблеми належного аналізу в національному вимірі, на рівні регіону та в міжнародних порівняннях, нестачу адекватної статистичної інформації, що не дає змоги повноцінно характеризувати державне підприємництво в сучасному його розумінні.
В межах існуючої інформаційної бази здійснено емпіричні оцінки розвитку державного підприємництва в економіці України та її регіонів. Модель державного підприємництва розглянуто як поліфункціональну. Запропоновано авторську методику комплексного аналізу його участі у розвитку регіону, критерії та індикатори оцінки.
Посилання
Долан Э. Дж. Рынок: микроэкономическая модель / Э. Дж. Долан, Д. Линдсей. - СПб., 1992. - 486 с.
Шумпетер Й. А. Теория экономического развития / Й. А. Шумпетер. - М. : Прогресс, 1982. - 436 с.
Хаек Д. А., фон. Право, законодательство и свобода: Современное понимание либеральных принципов справедливости и политики / Д. А. фон Хаек. - М. : ИРНСЭН, 2006. - 644 с.
Стиглиц Дж. Ю. Экономика государственного сектора / Дж. Ю. Стиглиц. -М. : Изд-во МГУ : ИНФРА-М, 1977. - 720 с.
Armstrong P. Corporate governance and state-owned enterprises. Commentary. Ethical boardroom [Electronic resource] / P. Armstrong. - Mode of access : http://www.ifc.org/wps/wcm/connect /1299668047f4ee8bae 58ff299ede9589/EB_IFC_Phil_Armstrong.pdf?MOD=AJPERES.
Jones N. C. State-owned enterprises. Catalyst for public value creation? / N. C. Jones, S. Meintyre, I. Sturesson. - PWC Publications, 2015. - Р. 1-47.
Кіндзерський Ю. Проблеми розбудови інституту власності у світлі модернізації економіки / Ю. Кіндзерський // Вісник КНТЕУ. - 2010. - № 4. -С.15-23.
Мельник А. Ф. Публічний сектор і державна політика в демократичному суспільстві : моногр. / А. Ф. Мельник, О. В. Длугопольський. - Тернопіль : Екон. думка, 2008. - 268 с.
Державний сектор економіки. Державне підприємництво [Електронний ресурс]. - Режим доступу :http://pidruchniki.com/1146071838734/ ekonomika/derzhavniy_sektor_ekonomiki_derzhavne_pidpriyemnitstvo.
Чумаченко Н. Г. Организационный механизм управления госсектором промышленности / Н. Г. Чумаченко, Л. Г. Червова // Управление экономикой переходного периода : сб. науч. трудов. - Донецк : ИЭП НАН Украины, 2001. - С. 4-14.
Методичні рекомендації застосування критеріїв визначення ефективності управління об’єктами державної власності : наказ М-ва екон. розвитку і торгівлі № 1466 від 20.12.2012 р.
Про затвердження Методики визначення частки державного сектору у складі економіки : наказ М-ва екон. розвитку і торгівлі № 1466 від 20.12.2012 р.
Питома вага державного сектору в економіці [Електронний ресурс] / М-во екон. розвитку і торгівлі України. - 2016. - Режим доступу : http://me.gov.ua/ Documents/List?lang=uk-UA&tag=UpravlinniaDerzhavnimSektoromEkonomikiIs.
Регіони України - 2015. - К. : Держ. служба статистики України, 2016. -С. 19-41.
Wagner A. Three Extrarts on Public Finance / A. Wagner, R. Musgrave, A. Peacock (eds.) // Classics in the Theory of Public Finanse. - N. Y. : Macmillan, 1958.
Стаття надійшла до редакції 28 квітня 2017 р.
##submission.downloads##
Опубліковано
Як цитувати
Номер
Розділ
Ліцензія
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).