КОРПОРАТИВНА СОЦІАЛЬНА ВІДПОВІДАЛЬНІСТЬ У КОНТЕКСТІ ФОРМУВАННЯ ПАРТНЕРСЬКИХ ВЗАЄМОВІДНОСИН МІЖ ДЕРЖАВОЮ, БІЗНЕСОМ ТА СУСПІЛЬСТВОМ
Ключові слова:
Корпоративна соціальна відповідальність, ТНК, геоекономічні виклики, імплементація, імідж, стратегічні імперативи.Анотація
Розкрито стратегічні імперативи корпоративної соціальної відповідальності в розрізі ТНК, держави й суспільства в умовах глобалізації та у контексті пошуку норм і правил, орієнтованих на активізацію їх партнерської взаємодії. Виокремлено мотивацію компаній у сфері соціально відповідального бізнесу в умовах геоекономічних викликів. Обґрунтовано проблеми формування КСВ в Україні. З’ясовано ефективність впровадження КСВ-практики у світовому вимірі (позитивна кореляція між дохідністю активів і соціальною активністю, окупність інвестицій, підвищення конкурентоспроможності компаній, модифікація конкурентних відносин на міжнародних ринках, зростання ціннісної складової та репутації компанії, диверсифікація менеджменту у сфері партнерства). Окреслено проблеми у секторі КСВ, які потребують подальшого дослідження.
Посилання
Баюра Д. Формування систем корпоративного управління на засадах соціальної відповідальності / Д. Баюра // Вісник КНУ імені Тараса Шевченка. – 2013. – № 10 (151). – С. 18–22. – (Серія : Економіка).
Власова Т. Підвищення кваліфікації персоналу як складова соціальної відповідальності бізнесу / Т. Власова // Вісник КНУ імені Тараса Шевченка. – 2013. – № 148. – С. 28–31. – (Серія : Економіка).
Галушка З. Феномен соціального підприємництва: поняття та перспективи розвитку в Україні / З. Галушка // Вісник КНУ імені Тараса Шевченка. – 2013. – № 148. – С. 15–17. – (Серія : Економіка).
Котлер Ф. Корпоративна соціальна відповідальність. Як зробити якомога більше добра для вашої компанії та суспільства? / Ф. Котлер ; [пер. з англ. С. Яринич]. – К. : Стандарт, 2005. – 302 с.
Купалова Г. Екологічна звітність підприємств як складова національної інформаційної системи з охорони довкілля / Г. Купалова, Т. Матвієнко // Вісник КНУ імені Тараса Шевченка. – 2012. – № 142. – С. 12–16. – (Серія : Економіка).
Литвиненко Т. Соціальна відповідальність бізнесу як умова входження України в європейський та світовий економічний простір / Т. Литвиненко // Вісник КНУ імені Тараса Шевченка. – 2013. – № 10 (151). – С. 43–47. – (Серія : Економіка).
Ляшенко О. Дослідження соціальної відповідальності бізнесу в розрізі проблеми розвитку енергоефективних технологій / О. Ляшенко, В. Лавренчук // Вісник КНУ імені Тараса Шевченка. – 2013. – № 148. – С. 38–40. – (Серія : Економіка).
Пашнюк Л. Філантропія та спонсорство як складові соціальної відповідальності бізнесу / Л. Пашнюк // Вісник КНУ імені Тараса Шевченка. – 2013. – № 144. – С. 35–38. – (Серія : Економіка).
Нефінансова звітність: інструмент соціально відповідального бізнесу [Електронний ресурс] / Представництво ООН в Україні // Ініціатива Глобального договору в Україні. – Режим доступу : http://www.globalcompact.org.ua.
Офіційний сайт організації «Бізнес за соціальну відповідальність» (Business for Social Responsibility) [Електронний ресурс]. – Режим доступу : www.bsr.org.
United Nations Global Compact [Electronic resource]. – Mode of access : http://www.unglobalcompact.org.
##submission.downloads##
Опубліковано
Як цитувати
Номер
Розділ
Ліцензія
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).