РОЗВИТОК ЗЕЛЕНОГО ТУРИЗМУ ЯК ФАКТОРА ПОКРАЩЕННЯ СОЦІАЛЬНОЇ СФЕРИ ЧЕРКАСЬКОГО РЕГІОНУ
Ключові слова:
Туризм, сільський зелений туризм, соціальна сфера, рекреаційні території, культурна спадщина, агротуризм, агротуристичний продукт, децентралізація, курорт, лікувальні грязі, виробництво, бізнес.Анотація
Проаналізовано перспективний розвиток сільського зеленого туризму в Черкаській області. Виділено пріоритетні економічні наслідки ефективного розвитку аграрного туризму в регіоні. Досліджено сільський зелений туризм та виокремлено його як одну зі складових соціально-економічного відродження села. Зазначається, що в Україні сільський зелений туризм перебуває на стадії розвитку. Вказано, що важливим фактором у розвитку українського агротуристичного ринку є те, що він будується децентралізовано - практично без участі центральних структур. Визначено, що Черкащина - один із лідерів в Україні щодо забезпеченості курортними та рекреаційними ресурсами. Встановлено, що економічна функція сільського зеленого туризму сприяє підвищенню доходів сільських мешканців.
Узагальнено, що важливими умовами перспективного розвитку аграрної туристичної діяльності в Черкаській області є раціональне використання і розширене відтворення й охорона природних рекреаційних ресурсів, ефективне використання та оновлення наявної матеріально-технічної бази, збільшення частки виробленого в галузі національного доходу, віддача інвестованих матеріальних і грошових засобів; завоювання ринку рекреаційних послуг з метою найповнішого задоволення потреб населення у відпочинку та оздоровленні. Підсумовано, що регіональний сільський зелений туризм може бути важливим економічним фактором розвитку і стабільності для районів Черкащини, особливо для тих, де неможливо ефективно розвивати сільське господарство або іншу діяльність.
Посилання
Закон України про туризм [Електронний ресурс]. - Режим доступу : http://zakon1.rada.gov.ua/cgi-bin/laws/main.cgi.
Особливості розвитку зеленого туризму в Україні (оглядова довідка за матеріалами преси) [Електронний ресурс]. - Режим доступу : http://mincult.kmu.gov.ua/mincult/uk/publish/article/183838.
Гетьман В. І. Екотуризм чи екологічний туризм: теорія і реальність / В. І. Гетьман // Рідна природа. - 2002. - № 3. - С. 24-29.
Биркович В. І. Сільський зелений туризм - пріоритет розвитку туристичної галузі України / В. І. Биркович // Стратегічні пріоритети. - 2008. -№ 1 (6).- С. 138-143.
Писаревский И. М. Предпосылки анализа уровня развития туристической сферы регионов Украины [Электронный ресурс] / И. М. Писаревский, Н. Б. Петрова. - Режим доступа : http://www.confcontact.com/2008dec/ 4_pisarev.php.
Основні тенденції та перспективи розвитку вітчизняного туризму на рубежі ХХ-ХХІ століть [Електронний ресурс]. - Режим доступу : http://buklib.net/books/28702/.
Правове регулювання сільського зеленого туризму в Україні // [Електронний ресурс]. - Режим доступу : http://www.palitra-buk.com.ua/show/news/ id:77.html.
Котеннева О. Как превратить сельский дом в объект зеленого туризма [Электронный ресурс] / О. Котеннева. - Режим доступа : http://1k.com.ua/ 383/details/3/13.
Нещадим Л. М. Туристична привабливість та передумови розвитку агротуризма в Україні / Л. М. Нещадим, С. В. Тимчук // Молодий вчений. -2015. - № 4 (19), ч. 2. - С. 12-15.
Чернява А. Л. Основные элементы подготовки специалистов в области организации сельского зеленого туризма в Украине [Электронный ресурс] / А. Л. Чернява. - Режим доступа : http://tourlib.net/statti_tourism/ chernyava.htm.
##submission.downloads##
Опубліковано
Як цитувати
Номер
Розділ
Ліцензія
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).