СУЧАСНІ ЕКОНОМІЧНІ МОДЕЛІ РЕФОРМУВАННЯ НАРОДНОГО ГОСПОДАРСТВА КИТАЮ
Ключові слова:
Економічні реформи, модель, соціальне перетворення, ринкова економіка, прямі іноземні інвестиції, перехід до ринкової економіки.Анотація
У даний час Китай має економіку, яка зрностає найшвидше у світі, чому передував тернистий шлях від соціалізму до політики захисту прав споживачів. Китай надає нам унікальну можливість досліджувати причиннонаслідкові зв’язки між економічними, інституційними, політичними і соціальними чинниками і важливою моделлю реформування економіки, що трансформується. У китайській економічній трансформації важливі структурні зміни відбуваються на державному й приватному рівнях, і ці зміни приносять радикальні зміни в структурі економічного середовища й громадського життя в Китаї. Градуалізм і стабільність були основами китайської економічної реформи і нині є такими для наявного лідерства країни. Для китайських лідерів економічні реформи є пріоритетними над політичними реформами. Вони визнають, що було б неможливо досягти будь-яких результатів під час політичного хвилювання. Передчасне введення ринків, в умовах, коли немає ні підготовленої культури, ні відповідних установ для їхнього функціонування, може мати катастрофічний ефект. Використовуючи отримані результати, ми можемо розглядати китайський досвід як одне з найвидатніших соціальних перетворень в історії людства, і все це – в період тривалого періоду стабільного й мирного соціального середовища, за винятком демонстрацій у Тинаньмен-Сквері у червні 1989 р.
Посилання
Why is China growing so fast? – Zuliu Hu, Mohsin S. Khan. – International monetary Fund.
Yongsheng Zhang Governance of China and the momentum of reforms. September 7th, 2011, DRC, the most recent edition of the East Asia Forum Quarterly, «Governing China».
http://www.theodora.com/wfbcurrent/china/china_economy.html.
http://www.china.org.cn/china/index.htm.
Juan Antonio Fernández .The Chinese Economic Reform.
##submission.downloads##
Опубліковано
Як цитувати
Номер
Розділ
Ліцензія
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).