ЄВРООБЛІГАЦІЇ: ДОСЛІДЖЕННЯ СУТНОСТІ БОРГОВОГО ІНСТРУМЕНТУ, ВІДОБРАЖЕННЯ У ФІНАНСОВІЙ ЗВІТНОСТІ ЕМІТЕНТА ТА ОБЛІК КУРСОВИХ РІЗНИЦЬ
Ключові слова:
Ринок капіталів, цінні папери, єврооблігації, бухгалтерський обік, курсові різниці.Анотація
Розглянуто особливості визначення та функціонального навантаження поняття єврооблігацій та роль цього боргового інструменту в розвитку фінансового та реального сектору економіки. Досліджено питання, пов’язані з веденням бухгалтерського обліку єврооблігацій та формуванням інформації про такі зобов’язання у фінансовій звітності підприємств-емітентів цінних паперів. Надано пропозиції щодо вдосконалення аналітичного обліку і регулювання операцій з випуску та обслуговування єврооблігацій.
Посилання
Івасів Б., Комар В. Міжнародні ринки грошей і капіталів: Навчально-методичний посібник. – Тернопіль: ТНЕУ, 2008. – 120 с.
Директива Комісії європейських товариств 89/2298/EEC від 17 квітня 1989 року.
Закон України «Про цінні папери та фондовий ринок» від 23 лютого 2006 року N 3480-IV.
Буй Т. Как долго продержится спрос на украинские еврооблигации. – Інвестгазета. – 2011. – № 16. Режим доступу: http://www.investgazeta.net/finansy/ kak-dolgo-proderzhitsja-spros-na-ukrainskie-161230/
Романів О. Цегелик Р. Випуск єврооблігацій – один із можливих варіантів залучення іноземних інвестицій в економіку України. – Вісник Львівського націольного університету імені І. Франка. – 2008. – № 40. – С. 26–28.
Інструкція про застосування Плану рахунків бухгалтерського обліку активів, капіталу, зобов’язань і господарських операцій підприємств і організацій: Затв. Мінфіном України від 30.11.1999 р. № 291.
##submission.downloads##
Опубліковано
Як цитувати
Номер
Розділ
Ліцензія
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).