ПОЛІТЕКОНОМІЯ СВІТОВОГО ГОСПОДАРСТВА
Ключові слова:
Світове господарство, міжнародна політична економія, міжнародні економічні відносини, світосистемний підхід.Анотація
Здійснено системний аналіз світового господарства на основі методології міжнародної політичної економії. Розглянуто ліберальну концепцію, марксистський підхід та неомеркантилізм (економічний націоналізм). Зроблено висновок про те, що парадигма міжнародної політичної економії перебуває на стадії становлення, проте відображає сутнісні риси та тенденції розвитку світового господарства на сучасному етапі.
Посилання
Либман А. Направления и перспективы развития политико-экономических исследований. Вопросы экономики. – 2007. – № 1. – С. 37–38.
Смит В. Экспериментальная экономика. Пер. с англ. – М., 2008.
Эггертссон Т. Экономическое поведение и институты. Пер. с англ. – М.,2001. – С. 336.
Beck U. Was ist Globalisierung? Frankfurt Main, 1997.
Frieden J. A. and Lake D. A. International Political Economy. Perspectives on Global Power and Wealth. Third Edition. – New York, 1995, p. 5.
Guala F. The Methodology of Experimental Economics. – Cambridge University Press, 2005.
Harrison G, Ross D. The methodologies of neuroeconomics. In: The Journal of Economic Methodology, June, 2010, № 2, Volume 17, p.185–196.
O’Brien R. and Williams M. Global Political Economy. Evolution and Dynamics. – New York, 2004.
##submission.downloads##
Опубліковано
Як цитувати
Номер
Розділ
Ліцензія
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).