ІСТОРІЯ ЕКОНОМІКИ ТА ЕКОНОМІЧНА ЕТНОГРАФІЯ: У ПОШУКАХ ВЗАЄМОЗВ’ЯЗКУ
Ключові слова:
Економічна етнографія, діахронний зв’язок, колективні господарства, редистрибуція та обмін.Анотація
Розглянуто точки зіткнення історії економіки та економічної етнографії (економічної антропології) та встановлено, що діахронний зв’язок між «примітивними» економіками древніх і сучасними неринковими економічними системами простежується через опис споживачів – домогосподарств та колективних селянських господарств.
Посилання
Павлов И. Поведенческая теория – позитивный подход к исследованию экономической деятельности. – Вопросы экономики. – 2007. – № 7. – С. 64.
Ананьин О.Экономическая наука: как это делается и что получается? – Вопросы экономики. – 2004. – № 4. – С. 149–153.
Блауг М. Методология экономической науки, или Как экономисты объясняют. – М.: НП «Журнал Вопросы экономики», 2004.
Polanyi K. The Economy as Instituted Process. // Trade and Market in the Early Empires / Ed. by Polanyi K. Etc. Clencoe, 1957.
Polanyi K. The Livelihood of Man. – N.-Y. Academic Press Inc., 1977.
Норт Д. Институты, институциональные изменения и функционирование экономики. – М.: Фонд экономической книги «Начала», 1997.
Кирдина С. Г. Институциональные матрицы и развитие России. – М., 2000.
Де Сото Э. Иной путь. Невидимая революция в третьем мире. – М., 1995. –534 с.
Бессонова О. Э. Институты раздаточной экономики России: ретроспективный анализ. – Новосибирск: Изд-во Новосибирского ун-та, 1996.
Жакенов О. Г., Осик Ю. И. Организационная культура в структуре институциональной матрицы // Вестник КЭУ: экономика, философия, педагогика, юриспруденция. – 2006. – Декабрь. – С. 51–55.
Polanyi K. – Primitiv, Archaic and Modern Economies, ed. by G. Dalton, Boston, 1971, p.78.
Иди М. Недостающее звено. – М., 1977.
Геллнер Э. Нации и национализм. – 1991.
Сухарев О.С. Теория эффективности экономики. – М.: Финансы и статистика, 2009. – 368 с.
##submission.downloads##
Опубліковано
Як цитувати
Номер
Розділ
Ліцензія
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).