РОЛЬ КРАЇН ОРГАНІЗАЦІЇ ЧОРНОМОРСЬКОГО ЕКОНОМІЧНОГО СПІВРОБІТНИЦТВА У ВИРІШЕННІ ЕКОНОМІЧНИХ ПРОБЛЕМ ЗМІНИ КЛІМАТУ
Ключові слова:
Організація Чорноморського економічного співробітництва, коректування економічних основ механізмів скорочення викидів.Анотація
Причорноморський басейн є одним з небагатьох регіонів світу, в якому було досягнуто мету щодо скорочення викидів антропогенних парникових газів, зафіксованих у Протоколі Кіото до Рамкової Конвенції ООН зі зміни клімату. Викиди двоокису вуглецю у дванадцяти країнах – членах Організації Чорноморського економічного співробітництва в передкризовому 2007 р. скоротились на 22,8 %, порівняно з 1990 р., тоді як в усьому світі кількість викидів збільшилась на 75,7 %. Підвищенню ефективності міжнародних механізмів зміни клімату сприятиме використання кількості викидів на одиницю площі території країни як висхідного об’єктивного показника при розрахунку потенціальних квот на торгівлю правами на викиди.
Посилання
The United Nations Framework Convention on Climate Change / UNEP, New York, 1992.
Kyoto Protocol to Rio Climate Change Convention / UNEP, New York, 1997.
World Development Report 2010: Development in a Changing Climate. – The World Bank, 2009. – 362 p.
World Development Report 2000/2001: Attacking Poverty. – The World Bank, 2001. – 335 p.
A World Free of Poverty. Regions and Countries / Country Data Profile. – The World Bank Group, 2009.
World Development Report 2009: Reshaping Economic Geography. – The World Bank, 2008. – 368p.
The Little Green Data Book 2009. – The World Bank, April 2009. – 232 p.
Siskos E. Economic Bases of International Mechanisms on Climate Change. Acta Oeconomica, Vol.53 (3) pp. 293–306 (2003).
##submission.downloads##
Опубліковано
Як цитувати
Номер
Розділ
Ліцензія
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).