ВПЛИВ НЕСТАБІЛЬНОГО ВАЛЮТНОГО КУРСУ НА ВЕЛИЧИНУ ЕКСПОРТНИХ ПОСТАВОК: ДАНІ СТОСОВНО ЧОТИРЬОХ ЄВРОПЕЙСЬКИХ КРАЇН
Ключові слова:
Експортні поставки, Європейський Союз, нестабільність валютного курсу.Анотація
Показано вплив нестабільного валютного курсу на величину експортних поставок чотирьох європейських країн (Норвегії, Польщі, Угорщини та Швейцарії) з метою їх систематизації в період з першого кварталу 1973 р. до четвертого кварталу 2004 р. Після ретельного вивчення наявних емпіричних даних ми можемо зробити висновок, що науковці часто дотримуються гіпотези, яка стверджує, що нестабільний валютний курс є великим джерелом ризику. Як результат, багато науковців вважають, що нестабільність валютного курсу змушує окремих виробників змінити напрями поставки своєї продукції із закордонного до вітчизняного, так званого менш ризикованого, ринку. Це в кінцевому результаті може призвести до зниження загального рівня торгівлі. Огляд літератури встановив різного роду результати з урахуванням впливу нестабільного валютного курсу на рівень торгівлі загалом. Відповідно, очікувані взаємозв’язки між нестабільним валютним курсом та рівнем експортних поставок можуть бути негативними, позитивними чи сумнівними. Ми досліджуємо вплив нестабільного валютного курсу, використовуючи ступінь стандартного відхилення середнього значення логарифму реального валютного курсу як ступінь нестабільного валютного курсу і, згідно з концептуальними рамками недосконалої заміни, отримуємо скорочену форму експортної кількісної моделі, подібно до моделі Арізо. Загалом, результати відповідають дослідженням минулих років, які не змогли дати оцінку впливам на нестабільність чи експортні поставки. Із чотирьох країн, про які йдеться в дослідженні, лише для однієї показник нестабільності валютного курсу може бути значущим та достовірним.
##submission.downloads##
Опубліковано
Як цитувати
Номер
Розділ
Ліцензія
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).