МАКСИМІЗАЦІЯ ПРИБУТКУ ВИНАХІДНИКА В ПРОЦЕСІ КОМЕРЦІАЛІЗАЦІЇ ВИНАХОДУ НА ОСНОВІ МОДЕЛІ НОРДХАУЗА
Ключові слова:
Модель Нордхауза, патент, винахід, часовий лаг, максимізація прибутку, комерціалізація винаходу.Анотація
На базі критичного аналізу моделі визначення оптимального строку дії патенту на винахід американського економіста Вільяма Нордхауза розроблено модель максимізації прибутку винахідника в процесі комерціалізації винаходу. Визначено перспективні напрями подальшої модифікації моделі Нордхауза для її застосування в реальних економічних умовах України.
Посилання
William D. Nordhaus. The Optimum Life of a Patent. Clowes Fondation Discussion Paper # 241. 1967. http://cowles.econ.yale.edu/P/cd/d02a/ d0241.pdf.
William D. Nordhaus. Productivity Growth and the New Economy. Brookings Papers on Economic Activity, Vol. 2002, No 2 (2002), pp. 211–244.
Ляшенко О. Модифікація та розширення моделі Нордхауза // Вісник ЧДТУ. – 2007. – Випуск № 5 (25).– С. 195–201.
Елисеев А. Н., Шульга И. Е. Институциональный анализ интеллектуальной собственности: Учеб. пособие. – М.: ИНФРА-М, 2005. – 192 с.
##submission.downloads##
Опубліковано
Як цитувати
Номер
Розділ
Ліцензія
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).