РЕГІОНИ КРАЇНИ У МЕХАНІЗМІ РЕАЛІЗАЦІЇ НАЦІОНАЛЬНИХ ЕКОНОМІЧНИХ ІНТЕРЕСІВ
Ключові слова:
Національні економічні інтереси, принцип факторних (ресурсних) переваг, територіальний поділ праці, національні економічні інтереси, міжнародний контроль, інституційна форма організації, господарська система.Анотація
Здійснено аналіз регіонів як найважливіших елементів національного економічного відтворення. Виокремлено критерії становлення регіонів та перспективи їх кластерного розвитку в процесі ринкової трансформації. Значне місце відведено досвіду регіонального розвитку економіки в Азербайджані. Регіони оцінюються як важливі засоби диверсифікації економіки, формування цілісної господарської системи та реалізації національних економічних інтересів.
Посилання
www. azstat. org.
Отчет Правительства Азербайджанской Республики. – Баку, 2009.
Газ. «Бакинский рабочий». – 2009. – 25 февраля.
Градов А. П. Национальная экономика. – 2-е изд. – СПб.: Питер, 2005. –
с.
Гугняк В. Я. Институциональная парадигма в политической экономии: на примере Франции. – М.: Наука, 1999. – 174 с.
Kuklinski A. Globality versus locality. – Warsaw: Institute of Space Economy, 1990.
Martin R. Deconstructing Clusters: Chaotic Concept or Policy Panacea? /R. Martin, P. Sunley / Journal of Economic Geography. – 2003. – Vol. 3.
Портер М. Э. Конкуренция. – М.: Вильямс, 2002.
Тяглов С. Г. Региональная экономика. – Ростов н/Д.: Феникс, 2001.
Уишлейд Ф. Системы выделения регионов в Европе: возможные уроки для России // http:ieie. nsc.ru tacis r yuill. htm.
Шнипер Р. И. Регион: экономические методы управления. – Новосибирск: Наука, 1991. – 220 с.
##submission.downloads##
Опубліковано
Як цитувати
Номер
Розділ
Ліцензія
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).