ГЛОБАЛЬНА ІНФОРМАЦІЙНА СТРАТЕГІЯ АНТИКРИЗОВОГО СОЦІАЛЬНО-ЕКОНОМІЧНОГО РОЗВИТКУ УКРАЇНИ
Ключові слова:
Економічний процес, інформатизація, глобалізація, інтеграція, системний та загальносистемний підхід, системно-інформаційна методологія, концептуалізація, європейська та світова інтеграція, стратегія антикризового соціально-економічного розвиткуАнотація
Системний антикризовий соціально-економічний розвиток України в новітніх історичних умовах пріоритетно стратегічно залежить від імперативно виявлених, комплексно найвпливовіших чинників фундаментального виміру – майже суцільної інформатизації та відповідної глобалізації світу. У роботі представлено загальні положення стратегічної концептуалізації національного розвитку на основі нової, розробленої автором, системно-інформаційної методології, яка враховує передусім гуманітарний чинник як єдину рушійну силу ефективного й безпечного розвитку на глобально єдиній та максимально достовірній інформаційно-цільовій основі, а також нововиявлені реалії в соціально-економічній сфері України.
Посилання
Всемирная история экономической мысли. В 6-ти томах. – М.: Мысль, 1988.
Декларация тысячелетия ООН // Основные положения. – М.: Информцентр, 2000.
Скаленко А. К. Глобальные резервы роста: информация + интеллект + инновации. К.: Интеллект, 2002. – 428 с.
Бэк У. Что такое глобализация? – М.: Прогресс-Традиция, 2001. – 304 с.
Скаленко А. К. Глобализация и информатизация – объективно неотвратимые волны современного мирового процесса // Економічний часопис ХХІ. – 2002. – № 10.
Скаленко А. К. Глобализация ХХI: реалии и концепции // Діалог цивілізацій: протиріччя глобалізації. Матеріали II Всесвітньої конференції. – К.: МАУП, 2003. – 376 с.
Скаленко О. К. Глобальні критерії побудови інформаційного суспільства // Визвольний шлях. – К. – 2003. – № 6.
Мойсеев Н. Н. Человек и ноосфера. М.: – Молодая гвардия, 1990. – 351 с.
Доктрина информациологического развития человечества в ХХI в. – М. – Н. Й., 2001.
Практика глобализации: игры и правила новой эпохи. – М.: ИНФРА-М, 2000. – 344 с.
Сорос Дж. Криза глобального капіталізму. – К.: Основи, 1999. – 259 с.
Сучасна цивілізація: гуманітарні й соціальні аспекти. – К.: НІСПД, 2004. – 459 с.
##submission.downloads##
Опубліковано
Як цитувати
Номер
Розділ
Ліцензія
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).