ЗАСТОСУВАННЯ ПОЛІТИКИ ПРОТЕКЦІОНІЗМУ В СУЧАСНОМУ СВІТІ
Ключові слова:
Імпортні обмеження, інвестиції, протекціонізм, імпортна квота, митний збір, процес прийняття рішення.Анотація
Представлено теоретичне обґрунтування гіпотези про те, що між потоком інвестицій, з одного боку, та імпортними обмеженнями – з іншого, існує пряма залежність: якщо впроваджується квота, встановлюється чи збільшується митний збір, в економіку країни починають здійснюватися капіталовкладення. Основними інвесторами у даному випадку виступають міжнародні компанії, які розглядають країну, що застосовує інструментарій політики протекціонізму, як перспективний ринок, за який варто поборотися, у перерозподілі якого варто взяти участь.
Теоретичне обґрунтування гіпотези підкріплене пропозиціями з оптимізації діяльності уряду в галузі ведення політики протекціонізму, а також емпіричними даними з історії діяльності міжнародних компаній, у тому числі на території Республіки Білорусь.
Сформульовані теоретичні основи превентивного удару, що передує впровадженню імпортних обмежень.
Сфера застосування гіпотези – державне управління економікою.
Посилання
Knödler, Hermann. Inländische Beschäftigungseffekte deutscher Direktinvestitionen – Stuttgart: Schaeffer-Poeschel, 1999. – 305 s.
Газета «Советская Белоруссия» /http://www.export.by.rus/rus/euro/news2.php?n_id=323
Давыденко Е. Опыт межгосударственной экономической интеграции для содружества независимых государств // http://beljournal.by.ru/1999/3/11.html
Кузнецов А. Германский капитал за рубежом // Мировая экономика и международные отношения. – 2003. – №10. – С. 32–41.
Пахомов А. Договоренности Уругвайского раунда и эволюция ВТО // Вопросы экономики. – 2000. – № 8. – С. 146–158.
Щебарова Н. Государственное регулирование: соотношение свободы торговли и протекционизма // Мировая экономика и международные отношения. – 2003. – № 3. – С. 42–48.
Щебарова Н. Государственное регулирование: соотношение свободы торговли и протекционизма // Мировая экономика и международные отношения. – 2003. – № 3. – С.42–48.
##submission.downloads##
Опубліковано
Як цитувати
Номер
Розділ
Ліцензія
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).