ІННОВАЦІЙНА АКТИВНІСТЬ ПРОМИСЛОВОСТІ У РЕГІОНАХ УКРАЇНИ
Ключові слова:
Інноваційна активність, інтегральна оцінка, промисловість регіонів України.Анотація
Проведено оцінку стану промисловості у розрізі регіонів України за рівнем їх інноваційної активності упродовж 2011-2015 pp. За результатами аналізу ключових показників інноваційної активності суб’єктів промислової діяльності (частка підприємств, що впроваджували інновації у загальній кількості промислових підприємств; частка реалізованої інноваційної продукції в загальному обсязі реалізованої промислової продукції; частка витрат на інновації в загальному обсязі капітальних інвестицій), визначено, що для більшості областей характерним був низький рівень інноваційної активності. Вказано, що спостерігалося скорочення групи середнього рівня інноваційної активності (7 областей у 2015 р. проти 12-ти у 2013 p.), що свідчить про затримку інноваційного розвитку регіонів та відсутність позитивної динаміки. Відповідно до значень інтегрального індексу інноваційної активності промисловості побудовано рейтинг регіонів України і запропоновано комплекс заходів, спрямованих на активізацію інноваційної діяльності в умовах глобалізації.
Посилання
Бондарчук Н. В. Стан та перспективи розвитку інноваційних процесів в Україні [Електронний ресурс] / Н. В. Бондарчук// Вісник Дніпропетровського державного аграрного університету. - 2013. - № 2. - С. 205-209. -Режим доступу : http://nbuv.gov.ua/UJRN/vddau_2013_2_51.
Буркинський Б. В. Інноваційна стратегія у соціально-економічному розвитку регіонів / Б. В. Буркинський, Є. В. Лазарева. - Одесса : ІПРЕЕД НАН України, 2007. - 140 с.
Впровадження інновацій на промислових підприємствах : стат. інформ. [Електронний ресурс] / Офіц. сайт Держ. служби статистики України. -Режим доступу : http://www.ukrstat.gov.ua.
Гаман М. В. Державне управління інноваціями: Україна та зарубіжний досвід : моногр. / М. В. Гаман. - К. : Вікторія, 2004. - С. 104-131.
Інноваційна активність : стат. інформ. [Електронний ресурс] / Офіц. сайт Держ. служби статистики України. - Режим доступу : http://www.ukrstat.gov.ua.
Інноваційна Україна 2020 : нац. доп. / за заг. ред. В. М. Гейця та ін. ; НАН України. - K., 2015. - 336 с.
Інтеграційні можливості України: перспективи та наслідки : наук. доп. / за ред. В. М. Гейця, Л. В. Шинкарук ; НАН України, Ін-т екон. та прогнозув. НАН України. - K., 2014. - 92 с.
Капітальні інвестиції за видами промислової діяльності : стат. інформ. [Електронний ресурс] / Офіц. сайт Держ. служби статистики України. -Режим доступу : http://www.ukrstat.gov.ua.
Копитко В. І. Проблеми розвитку інновацій на регіональному рівні в Україні / В. І. Копитко// Український журнал прикладної економіки. - 2016. -Т. 1, № 2. - С. 67-72.
Позиція України в рейтингу країн світу за Індексом глобальної конкурентоспроможності 2016-2017 [Електронний ресурс]// Економічний дискусійний клуб. - Режим доступу : http://edclub.com.ua/analityka/pozyciya-ukrayiny-v-reytyngu-krayin-svitu-za-indeksom-globalnoyi-konkurentospromozhnosti-1.
Регіональні перетворення у світовому та українському вимірах : моногр. / за ред. А. І. Крисоватого, Є. В. Савельева ; Терноп. нац. екон. ун-т. - Тернопіль : ТНЕУ, 2016. - 388 с.
##submission.downloads##
Опубліковано
Як цитувати
Номер
Розділ
Ліцензія
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).