ЕКОНОМІЧНА ГЛОБАЛІЗАЦІЯ: ІСТОРИЧНИЙ ДОСВІД І РУШІЙНІ СИЛИ
Ключові слова:
Глобалізація, експорт, зовнішня торгівля, інтеграція, лібералізація, міжнародна міграція робочої сили, міжнародна позика, міжнародні перевезення, міжнародний поділ праці, нафтова криза, націоналізм, неекономічна глобалізація, нові технології, протекціонізАнотація
На основі історичного аналізу показано, що глобалізація має своєрідну історію у розвитку різних сфер життя і діяльності людства. Разом з тим, сучасний етап характеризується такими тенденціями в економічній сфері, які змінюють світове господарство. Зокрема, зростання прямих іноземних інвестицій випереджає темпи зростання внутрішнього валового продукту. Міжнародний економічний обмін зумовлює зростання добробуту всіх країн, кількість учасників міжнародного поділу праці збільшується, комп’ютеризація значно розширює міжнародний обмін, зменшує витрати на перевезення. Уроки історії свідчать, що глобалізація - це не односторонній і не незворотний процес. У більшій чи меншій мірі він піддається політичним впливам і до певної міри може змінюватися. На процес глобалізації потрібно впливати таким чином, щоб його здобутки можна було використати для компенсації тим соціальним групам і країнам, які постраждали від глобалізації. В іншому випадку можуть виникнути або посилитись національні та міжнаціональні конфлікти.
##submission.downloads##
Опубліковано
Як цитувати
Номер
Розділ
Ліцензія
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).