ЄВРОПА У ПЕРІОД 1990-их рр. І НА СУЧАСНОМУ ЕТАПІ
Ключові слова:
Державний сектор, економічні наслідки, Європа, європейська ідентичність, Європейський Союз, захоплення влади в державі, кордони, критерії вступу, легальний сектор економіки, олігархи, парадокс часткових реформ, податковий тягар, податок, право приватної вАнотація
Описано географічні та політичні аспекти Європи, проаналізовано інтеграційні процеси, що матимуть місце в центрально- та східноєвропейських країнах після їх приєднання до Європейського Союзу. Зроблено висновки про переваги, які отримають нові учасники, про майбутні вигоди після процесу реформування. Прогнозуються також політичні та економічні наслідки розширення ЄС. Розроблено модель успіху реформ за умов збалансування прибутків і збитків олігархів та їх оточення, працівників державного сектору і нових учасників ринку з використанням податкової системи. Зроблено розрахунки, що засвідчують значну економічну вигідність розширення ЄС для нових її членів, і незначну - для інших країн.
Посилання
Central Planning Bureau (2001) European Union Enlargement: Economic Implications for Countries and Industries, СРВ document No. 011, The Hague: СРВ.
European Bank for Reconstruction and Development (2002) Transition Report 2002, London: EBRD.
European Commission (1992) «Europe and the Challenge of Enlargement», Bulletin of the European Communities, Supplement No. 3, Brussels: European Commission.
European Commission (2002) Towards The Enlarged Union, COM (2002) 700 final, Brussels: European Commission.
Hoggart, R. and D. Johnson (1987) An Idea of Europe, London: Chatto and Windus.
Mauro Р. (1997) «Corruption: Causes, Consequences and Agenda for Research», Finance and Development, March 1998, pp. 11-14.
Wallace, W. (2000) «From the Atlantic to the Bug, from the Arctic to the Tigris? The Transformation of the European Union and NATO», International Affairs, Vol. 76, No. 3, pp. 476-477.
World Bank (2002) Transition: The First Ten Years, Washington, DC.
WRR Scientific Council for Government Policy (2001) Towards A Pan-European Union, The Hague.
##submission.downloads##
Опубліковано
Як цитувати
Номер
Розділ
Ліцензія
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).