ВПЛИВИ ПРОЦЕСУ РОЗШИРЕННЯ ЄС НА ЕКОНОМІКУ УКРАЇНИ: КОРЕЛЯЦІЯ НЕГАТИВНИХ І ПОЗИТИВНИХ ЧИННИКІВ
Ключові слова:
.Анотація
Здійснено порівняльний аналіз позитивних і негативних впливів розширення Європейського Союзу на економіку України. Дослідження, проведені українськими економістами, дають змогу дійти висновку, що процес розширення ЄС матиме переважно негативний вплив на українську економіку у найближчій перспективі. Водночас, беручи до уваги сучасні дослідження структури торговельно-економічних відносин України та ЄС, а також системи управління зовнішньою торгівлею в рамках самого ЄС, автор робить висновок, що у середній та довготривалій перспективі розширення ЄС позитивно позначиться на економіці України та її торговельних відносинах з ЄС.
Посилання
» Tietmeyer H. Euro - International Money // Die Zeit. - 1997. - № 51, 12.12.2002. - P. 24.
Кучма Л. Україна: поступ у XX! століття. Стратегія економічного та соціального розвитку на 2000-2004 роки // Урядовий кур’єр. - № 34, 23.02.2000.
«Розширення ЄС - об’єктивна реальність» - http://me.kmu.gov.ua/ control/uk/ publish/art_id=34088.
Європейський Союз та Україна: Стратегія відносин в контексті розширення / Інститут регіональних та євроінтеграційних досліджень «Євро-Регіо Україна». - K.: «К.І.С.», 2003. - 206 с.
Міністерство економіки та з питань європейської інтеграції України інформує // Аспекти самоврядування. - № 4(20), 2003 р.
Експерти Мінекономіки прогнозують позитивні наслідки від розширення ЄС - http://www.kmu.gov.ua/control/publish/article?art_id=6049129.
Beyond Enlargement: Commission shifts European Neighborhood Policy into higher gear - http://'europa.eu.int/rapid/'pressReleasesAction.do?reference= IP/04/632&format =HIML&a.ged=0&language=en&guiLanguage=en.
Щербакова Т., Блінов А. Відкритий шанс закритого ЄС // Контракти. -№ 47, 24 листопада 2003 р.
Пашков М., Чалий В. Україна і розширення ЄС: проблеми, наслідки, перспективи //Дзеркало тижня. - № 45 (369), 17-23 листопада 2003 р.
##submission.downloads##
Як цитувати
Номер
Розділ
Ліцензія
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).