ПРОБЛЕМИ СТАНОВЛЕННЯ НОВОЇ МОДЕЛІ ЗОВНІШНЬОЕКОНОМІЧНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ В УКРАЇНІ
Ключові слова:
Відкрита економіка, національна економіка, міжнародні економічні зв’язки, конкурентне ринкове середовище, лібералізація, протекціоністська політика, експортно-імпортні операції, інвестиції, економічна безпека, кластери.Анотація
Загострення конкурентної боротьби у світі, що глобалізується, закономірно висунуло для країн пострадянського простору проблему конкурентоспроможності як на макро-, так і на регіональному рівні.
Переваги національної економіки, її окремих галузей і підприємств в економічному змаганні значною мірою зумовлюють динамізм національного виробництва, стан державних фінансів, рівень добробуту населення. Рівень конкурентоспроможності визначає також економічну безпеку та світогосподарські позиції України.
Посилання
Богомолов О. Т. Экономическая глобализация - характерные черты XXI века // Экономика и прогнозирование. - 2001. - № 4. - С. 26.
Гальчинський А,, Геєць В., Семиноженко В. Україна: наука та інноваційний розвиток. - K., 1997. - C. 49.
Губський Б. Внутрішні та зовнішні фактори економічної безпеки України // Стратегічна панорама. - 2000. - № 1-2. - С. 77-78.
Економіка України: стратегія і політика довгострокового розвитку. За редакцією академіка НАН України В. М. Гейця. - K.: Фенікс. - 2003. -1008 с.
Портер М, Стратегія конкуренції. - K.: Основи. - 1997. - С. 243.
Світова економіка: Підручник / A.C. Філіпенко, О. І Рогач, О. І. Шнирков та ін. - K.: Либідь, 2000. - 582 с.
Статистичний щорічник України за 2002 рік / За редакцією О. Г. Осауле-нка. - К : 2003.
Чевганова В., Брижань І, Кластери та їх економічне значення // Економіка України. - 2002. - № 11.
##submission.downloads##
Опубліковано
Як цитувати
Номер
Розділ
Ліцензія
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).