ПРАГМАТИКА ФОРМУВАННЯ ТА РЕАЛІЗАЦІЇ ФІСКАЛЬНОЇ ПОЛІТИКИ В УКРАЇНІ
Ключові слова:
Фіскальна політика, фіскальне регулювання, експансія фіску, оподаткування, податкові надходження, фінансування видатків бюджету, дефіцит бюджету, державне запозичення, економіко-інституційне середовище фіскальних трансформацій.Анотація
Доведено, що в Україні збільшення фіскальної ефективності оподаткування за рахунок поступової детінізації економічних відносин, зниження ставок відрахувань до державних соціальних фондів та запровадження дієвих пільгових податкових механізмів сприяння активізації інвестиційної діяльності для всіх, без винятку, суб’єктів ринку може створити сприятливе податкове середовище господарювання без істотного зменшення поточних доходів бюджетів і, що дуже важливо, забезпечити прискорення відтворювальних процесів із дедалі більшим зміцненням податкового потенціалу. А у разі поміркованого розширення практики державного запозичення перед Україною відкриються додаткові можливості переміщення максимуму фінансових ресурсів у «точки» економічного зростання шляхом бюджетного фінансування капіталовкладень у розвиток економіки та заходів трансформаційного спрямування без загрози дестабілізації функціонування державних фінансів у перспективі.
Посилання
Федосов В., Опарін В., Льовочкін С. Фінансова реструктуризація в Україні: проблеми і напрями: Монографія / За наук. ред. В. Федосова. – К.: КНЕУ, 2002.
Князева О. В., Пономарева Н. В. Особенности налогового администрирования в государстве с переходной экономикой // Финансы. – 2006. – № 6. – С. 20–27.
Радаев В. Российский бизнес: на пути к легализации? // Вопросы экономики. – 2002. – №2. – C. 32–45.
Податки в Україні: від каральної до стимулюючої функції: Зб. наук. ст. / За ред. Я. А. Жаліла. – К.: Альтепрес, 2003.
##submission.downloads##
Як цитувати
Номер
Розділ
Ліцензія
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).