ПРОБЛЕМИ КОРПОРАТИВНОГО УПРАВЛІННЯ В БАНКАХ УКРАЇНИ
Ключові слова:
Корпоративне управління, банківський сектор, вітчизняні принципи корпоративного управління, механізм обліку ризиків, недоліки корпоративного управління.Анотація
Розглянуто актуальні проблеми корпоративного управління в банківському секторі України. Визначено поняття корпоративного управління, його роль у банківському бізнесі. Проаналізовано стан корпоративного управління в банках України. Обґрунтовано необхідність розробки вітчизняних принципів корпоративного управління для банківських організацій, створення механізму обліку ризиків, пов’язаних з недоліками корпоративного управління.
Посилання
Mathiesen, Henrik (2002). «Managerial Ownership and Financial Performance,» Ph.D. dissertation, series 18.2002, Copenhagen Business School, Denmark.
Shleifer, Andrei, and Robert W. Vishny (1997). «A Survey of Corporate Covernance,» The Journal of Finance, LII, 2, p. 737–783.
Wolfensohn J., Financial Times, June 21, 1999.
Принципи корпоративного управління ОЕСР. – Організація економічного співробітництва та розвитку.
Євразійський круглий стіл з питань корпоративного управління. Київ, Україна, 19–20 жовтня 2000 р.
Рациональные деловые нормы и корпоративная практика. Некоторые принципы. – Европейский банк реконструкции и развития. – Сентябрь 1997.
Принципи корпоративного управління, затверджені рішенням Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку від 11 грудня 2003 р., № 571.
Посилення корпоративного управління банківських установ. – Базельський комітет з питань банківського нагляду. – Базель. Вересень 1999 р.
Івасів І. Б. Регулювання банківського бізнесу та дерегулювання банківської діяльності. – Фінанси, облік і аудит: Наук. зб. – Вип. 1 / Відп. ред. А. М. Мороз. – К.: КНЕУ, 2003. – С. 83–98.
Чаркман Джонатан. Керівництво для директорів банків. – Світовий банк. 2003.
Enhancing Corporate Governance for Banking Organisations. – Basel Committee on Banking Supervision. – Basel. September 1999. – P. 11.
Дослідження корпоративного управління в банківському секторі України. – Міжнародна фінансова корпорація, США.
Enhancing Bank Transparency. – Basel Committee on Banking Supervision. – Basel. September 1998. – P. 26.
##submission.downloads##
Як цитувати
Номер
Розділ
Ліцензія
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).