СВІТУ ПОТРІБНА ЄДИНА ТЕОРІЯ РОЗВИТКУ
Ключові слова:
Виробнича система, господарська система, суспільство, держава, світ, розвиток і вдосконалення, фундаментальна теорія розвитку суспільних систем, соціально-економічний розвиток, енвіроніка, об’єктивні закони, менеджер, закон організованості, закон розвиткуАнотація
Людство нині перебуває в серйозній небезпеці, воно дійшло до такого стану, коли без фундаментальної наукової теорії про розвиток і вдосконалення суспільних систем (виробничих, господарських, держав і світу загалом) подальше його існування неможливе. Це і спричинило потребу в написанні даної статті, головна мета якої - показати, як зараз і на майбутнє облаштува-ти суспільні системи. Крім того, сучасна наука, на жаль, не має єдиної, інтегральної наукової дисципліни, яка в повному обсязі комплексно вивчала б суспільні системи. Проте настав час, коли всі технічні, суспільні та природничі науки мають сконцентрувати свої зусилля, знайти своє місце, власну «нішу» у вивченні й облаштуванні суспільних систем.
Посилання
Белопольский Н. Г. Энвироника - наука о развитии и совершенствовании общества и мира. - Донецк-Мариуполь: ИЭП НАН Украины, 1997. -330 с.
Богданов А. А. Тектология: всеобщая организационная наука. В 2-х т. -М.: Экономика, 1989. - 756 с.
Маркс К. Тезисы о Фейербахе // Маркс К., Энгельс Ф. Соч. 2-е изд. -Т, 3. - С. 4.
Энгельс Ф. Анти-Дюринг // Маркс К., Энгельс Ф. Соч. - 2-е изд. - Т. 20. -С. 20.
Там же. - С. 546.
Анохин Т. К. Теория отражения и современная наука о мозге. - М.: Знание, 1970. - С. 6.
##submission.downloads##
Опубліковано
Як цитувати
Номер
Розділ
Ліцензія
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).