СПІЛЬНІ НАПРЯМКИ ПОЛІТИКИ СИНХРОНІЗАЦІЇ ФАЗ ЕКОНОМІЧНОГО ЦИКЛУ ПОСТКОМУНІСТИЧНИХ КРАЇН
Ключові слова:
Економічний цикл, багатовимірний спектральний аналіз, синхронізація причинності за Грейнджером.Анотація
Розглянуто моделі економічних циклів перехідного періоду за допомогою багатовимірного спектрального аналізу. Досліджено, чи перехідний період в Словенії і Хорватії характеризувався значною активізацією економічної діяльності, що відповідає циклу ділової активності, і чи ці цикли співпадають із циклами у ЄС. На нашу думку, у Словенії цикли економічної діяльності максимально наближені до європейських. У Хорватії ж спостерігається відсутність типової компоненти, характерної для циклу економічної діяльності країн ЄС. Для підтвердження результатів, отриманих у результаті багатовимірного спектрального аналізу, ми також провели тест причинності за Грейнджером. Згідно з обраними критеріями, в основу яких покладено показник відставання, Словенія за фазами економічного циклу відстає від країн ЄС на 1 місяць. Ці дані стосовно Хорватії підтверджує також і тест причинності за Грейнджером. Ми не могли знайти якогось суттєвого зв’язку між економічною діяльністю Хорватії і країн ЄС.
##submission.downloads##
Опубліковано
Як цитувати
Номер
Розділ
Ліцензія
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).