ІСТОРИЧНИЙ ДОСВІД, СТАН І ПЕРСПЕКТИВИ РОЗВИТКУ МІСЦЕВИХ ЗАПОЗИЧЕНЬ В УКРАЇНІ
Ключові слова:
Місцеві запозичення, місцевий борг, облігаційні позики, проектні запозичення, позики для покриття тимчасових касових розривів, ринок муніципальних цінних паперів, обмежувальні норми, рейтингова агенція, дефолт, рефінансування боргу, бюджет надзвичайного сАнотація
Розглянуто історичний досвід становлення та розвитку місцевих запозичень. Охарактеризовано особливості здійснення муніципальних запозичень у зарубіжних країнах. Досліджено актуальні проблеми розвитку місцевих запозичень в Україні. Сформульовано пропозиції щодо вдосконалення вітчизняної практики здійснення запозичень до місцевих бюджетів.Посилання
Андрущенко В. Я, Фінансова думка Заходу в XX столітті: (Теоретична концептуалізація і наукова проблематика державних фінансів). - Львів: Каменяр, 2000. - 303 с.
Стігліц Джозеф Е. Економіка державного сектора / Пер. з англ. А. Олійник, Р, Скільський. - K.: Основи, 1998. - 854 с.
Місцеве самоврядування. Кн. 2. Організація роботи міського голови / За загальною редакцією А. О. Чемериса. - Львів: Ліга-Прес, 2004. - 1104 с.
Куйбіда В. С. Конституційно-правові проблеми міського самоврядування в Україні. - Львів: Літопис, 2001. - 376 с.
Безсмертная E. Р. Выпуск облигационных местных займов в дореволюционной России //Финансы. -2000. - № 8. - С. 63-64.
Твердохлебов В. Местные финансы. - Одесса, 1919. - 304 с.
Кравченко В. І. Місцеві фінанси України: Навч. посіб. - К: Т-во «Знання», КОО, 1999. - 487 с. - (Вища освіта XXI століття).
Історія Києва. У трьох томах. Т. 2 / Редкол.: Ю. Ю. Кондуфор (гол. ред.) та ін. - К: Наукова думка, 1986. - 440 с.
Озеров И. X. Основы финансовой науки. - Вып. II. - 3-є изд., доп. - М., 1910.-352 с.
Брокгауз-Ефрон. Энциклопедический словарь. В 86 томах с ил. - М.: Мультимедиа-издательство «Адепт», 2002. -www.iddk.ru.
Черник Д. Г. Бюджет дореволюционной Москвы // Финансы СССР. -1991.-№2. -C. 53-59.
Котлобулатова I. П. Львівські скарбниці. - Львів: ЛА «Піраміда», 2002. -92 с.
Resolution 67 Council of Europe 8th Session European Conference of Local Authorities. - 1970. - 26-30 Oct.
Становлення системи регулювання місцевих запозичень і місцевого боргу в Україні. Консультаційний матеріал Т39. - K.: Інститут економічних досліджень та політичних консультацій в Україні, Німецька консультативна група, 2004. - 14 с.
Бюджетний кодекс України. Закон України від 21.06.2001 № 2542-ІІІ // Відомості Верховної Ради України. - 2001. - № 37.
Постанова Кабінету Міністрів України від 24 лютого 2003 № 207 «Про затвердження Порядку здійснення запозичень до місцевих бюджетів» // Урядовий кур’єр. - 2003. - 5 березня.
Ковальчук І. Ринок муніципального кредитування в Україні: чи здолаємо перешкоди? // Воля. - 2004. - 3 червня.
Комітет статистики Європейського Союзу / http://www.europa.eu.int/ comm/eurostat/newcronos.
Пахомов С. Из западноевропейской практики управления муниципальным долгом // Российский экономический журнал. - 2000. - № 10. - С. 93-96.
Аналитический обзор международного опыта применения принципов кодекса лучшей практики. Возможности их использования в Российской Федерации. - М.: 2002,- 132 с. / http://www.minfin.ru.
Висновок за результатами аналізу виконання Державного бюджету України за перше півріччя 2004 року / Підготовлено зведеним департаментом контролю та аналізу бюджетів України і затверджено постановою Колегії Рахункової палати від 30.08.2004 № 17-4 /- Київ: Рахункова палата України, 2004, - Випуск 15.
Проект Закону України «Про місцеві запозичення і гарантії в Україні» / http://www.aub.com.ua/ua/legislation/.
##submission.downloads##
Опубліковано
Як цитувати
Номер
Розділ
Ліцензія
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).