СПІВРОБІТНИЦТВО ЗАХІДНИХ ОБЛАСТЕЙ УКРАЇНИ З КРАЇНАМИ ЄС
Ключові слова:
Зовнішня торгівля, прямі іноземні інвестиції (ПІІ), нові члени ЄС, інтегрована Європа, прикордонні зв’язки загалом, прикордонне співробітництво в «широкому» та «вузькому» сенсах, єврорегіони, трансєвропейські транспортні коридори, депресивні території.Анотація
Розглянуто зміни, які відбулися за період 1995-2005 pp. у позиціонуванні західних областей України стосовно їх участі у загальнодержавних зовнішньоекономічних зв’язках. Проаналізовано вплив на ці зв’язки нової ситуації на кордонах країни після вступу сусідніх держав до Європейського Союзу. Досліджено динаміку зовнішньоторговельного та інвестиційного співробітництва цих областей у зіставленні з розвитком відносин України з ЄС загалом. Відзначено необхідність посилення уваги до розвитку їх зовнішньоекономічного потенціалу цих областей як контактної зони між господарським комплексом України загалом та інтегрованим економічним простором Європи.
Посилання
Савельев Є. В, Мельник В. В., Чеботар C. І. Українсько-польські економічні відносини у контексті стратегічного партнерства. Тернопіль: Економічна думка, 2003.
Микула Н. А. Міжтериторіальне та транскордонне співробітництво. -Львів: Вид-во Інституту регіональних досліджень, 2004.
Макогон Ю. В., Ляшенко В. І., Кравченко В. О. Регіональні економічні зв’язки та вільні економічні зони. - Донецьк: Вид-во ДонНУ, 2005.
Eastern Dimension of European Union. Warsaw, IGiPZ PAN, 2003.
Hungarian - Romanian and Hungarian - Ukrainian border regions. Pecs, 2005.
##submission.downloads##
Опубліковано
Як цитувати
Номер
Розділ
Ліцензія
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).